Brandos darbas "Europos Sąjunga - jaunimui"


Istorijos tyrimas.

Anotacija. Sąvokos ir santrumpos. Įvadas. Europos sąjunga – jaunimui. Jaunimo situacija Europos sąjungoje. ES programos, skirtos jaunimui. Tyrimas „Narystės Europos Sąjungoje nauda“. Tiriamo darbo eigos aprašymas. Tiriamo darbo surinktų duomenų analizė. Tiriamo darbo apibendrinimas. Išvados. Informacijos šaltiniai. Priedai.


Dažnai girdime, jog stojimas į Europos Sąjungą buvo naudingas verslininkams dėl atsivėrusių rinkų, ūkininkams dėl tiesioginių išmokų, šalies infrastruktūrai dėl struktūrinių fondų paramos... O kuo narystė Europos Sąjungoje naudinga jaunimui? Į šį klausimą ir buvo siekiama atsakyti Brandos darbe, pateikiant argumentus ir atliekant tyrimą Skuodo rajono Ylakių gimnazijoje.

Atlikti tyrimą, kaip narystės naudą Europos Sąjungoje vertina mūsų mokyklos mokiniai.

Dažnai girdime, jog stojimas į Europos Sąjungą buvo naudingas verslininkams dėl atsivėrusių rinkų, ūkininkams dėl tiesioginių išmokų, šalies infrastruktūrai dėl struktūrinių fondų paramos... O kuo narystė Europos Sąjungoje naudinga jaunimui? Į šį klausimą ir bus bandoma atsakyti Brandos darbe, pateikiant argumentus ir atliekant tyrimą Skuodo rajono Ylakių gimnazijoje. Mokslinėje literatūroje tai nauja tema ir iki šiol dar netyrinėta, nes Lietuva tik 2004 m. įstojo į Europos Sąjungą. Temos pasirinkimą lėmė ir tai, kad ji aktuali ir įdomi jauniems žmonėms.

BD problema: Europos Sąjungos nauda jaunimui. Europos sąjungos naudą jaunimui bus stengiamasi pamatuoti, išanalizavus ES programas, skirtas jaunimui.

Brandos darbas buvo rašomas nuo rugsėjo trečios savaitės iki lapkričio trečios savaitės. Rugsėjo mėmesį buvo renkama ir tikslinama temos formuluotė, nustatomi tikslai ir uždaviniai. Spalio mėnesį vyko konsultacijos su darbo vadovu, teorinės dalies rašymas, anketos sudarymas ir apklausos vykdymas. Lapkričio mėnesį apibendrinti tyrimo rezultatai, parašytos išvados, santrauka ir pasiruošta darbo pristatymui

18% nuo 18 iki 24 metų amžiaus grupei priklausančio jaunimo pajamos yra perpus mažesnės vei vidutinės šalies gyventojų pajamos.

Siekiant ištirti jaunimo nuomonę apie ES teikiamą naudą, buvo atliktas empirinis tyrimas, taikant kiekybinio tyrimo metodą: anketavimą. Tyrimas buvo atliktas 2012 m. spalio mėnesį Skuodo rajono Ylakių gimnazijoje. Buvo anketuojami G2a ir G2b klasės mokiniai. Viso apklausta tiriamųjų. Tyrimas nėra išsamus, nes jaunimu laikomi asmenys nuo 14 iki 30 metų. Tačiau mokykloje mokosi tik iki 18 – 19 m.

 • Istorija Tyrimai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Lidija
 • 13 puslapių (1642 žodžiai)
 • Gimnazija
 • Istorijos tyrimai
 • Microsoft Word 29 KB
 • Brandos darbas "Europos Sąjunga - jaunimui"
  10 - 1 balsai (-ų)
Brandos darbas "Europos Sąjunga - jaunimui". (2016 m. Lapkričio 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/brandos-darbas-europos-sajunga-jaunimui.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:05