Branduolinės katastrofos įtaka sveikatai


Brnduolinės katastrofos įtaka žmonių sveikatai. Černobylio avarija – 1986 m. Keletas faktų. Tai didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje. “Chernobyl assessing the health effects, 30 years later”. Buvo išmesta daugiau. Ž. Siejamos ligos. Spindulinė liga. Darbuotojai. Skydliaukės vėžys. Skydliaukės vėžio rizika dėl radioaktyvios spinduliuotės yra vienintelė iki šiol įrodyta reaktoriaus katastrofos pasekmė. Leukemijos Ukrainoje nustatytas ryšys tarp vaikų susirgimu Leukemija po katastrofos ir radioaktyvios spinduliuotės. Kiti vėžiniai susirgimai Daugelyje tyrimų nustatytas ryšys tarp vėžinių susirgimų ir Černobilio katastrofos. Kitos ligos Apie psichologines būkles tyrimų nėra Baimė dėl trumpos gyvenimo trukmės Posttraumatiniai sindromai. Ko tikėtis ateityje? 2005 metais buvo. Labiausiai žmonių sveikatą paveikė radioaktyvus Jodas. Table. Pasimokyta iš klaidų? Paniką sukėlė ne tik avarijos realybė. Praėjus. Tiesioginis poveikis. Drastiškai padidėjo žmonių. Netiesioginis poveikis. Didžiausias poveikis – žmonių psichinei sveikatai. Apibendrinimas. Skydliaukės vėžys vienintelė tyrimais nustatyta liga siejama su Černobilio katastrofa.


Buvo išmesta daugiau nei 2x10 Bq; Iodas skyla pusiau per 8 dienas; Cezis skyla pusiau per 30 metų: įtraukiamas į medžiagų apykaitos ratą miškuose, iš kurių gaunamos maistinės medžiagos (pvž grybai); Ukrainoje per 12 metų po katastrofos vien dėl maistinių medžiagų vartojimo matuojami 0,5 mSv 50proc. gyventojų;> 0,5 mSv 40 proc. gyventojų;> 5 mSv 10 proc. gyventojų; 1986-1989 dirbo 600.000 darbuotojų tvarkytojų, kurie buvo apšvytinami 20-500 mSv.

134 darbuotojai, kuriems nustatyta ūmi spindulinė liga 28 iš jų mirė (gama-spinduliuotė naikino kaulo čiulpus, nudegino odą).

Skydliaukės vėžio rizika dėl radioaktyvios spinduliuotės yra vienintelė iki šiol įrodyta reaktoriaus katastrofos pasekmė.

Leukemijos Ukrainoje nustatytas ryšys tarp vaikų susirgimu Leukemija po katastrofos ir radioaktyvios spinduliuotės.

Kiti vėžiniai susirgimai Daugelyje tyrimų nustatytas ryšys tarp vėžinių susirgimų ir Černobilio katastrofos, tačiau statistiškai padidėjųsį vėžinių susirigimų skaičių aiškinama dėl pagerėjusios diagnostikos ir susirgimų registracijos.

Kitos ligos Apie psichologines būkles tyrimų nėra Baimė dėl trumpos gyvenimo trukmės Posttraumatiniai sindromai.

2005 metais buvo numatomi iki 16.000 ir naujų skydliaukės vėžių atvejų bei 25.000 naujų kitų navikų atvėjų iki 2065 metų Europoje. Dabar ši teorija nėra patvirtinta.

Labiausiai žmonių sveikatą paveikė radioaktyvus Jodas-131, nes jis kaupiasi skydliaukėje.

  • MS PowerPoint 2758 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (592 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovilė
  • Branduolinės katastrofos įtaka sveikatai
    10 - 1 balsai (-ų)
Branduolinės katastrofos įtaka sveikatai. (2019 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/branduolines-katastrofos-itaka-sveikatai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 22:56
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo