Branduolio magnetinio rezonanso spektroskopija


Bmr spektroskopija. Branduolių magnetinio rezonanso spektroskopija. Branduolių magnetinis rezonansas. Protonų magnetinio rezonanso spektroskopija. Branduolių magnetinio rezonanso (bmr) spektroskopija.. Bmr spektroskopijos. 2. tema. branduolių magnetinis rezonansas (bmr).. Branduoliu magnetinis. Magnetinis rezonansas mazeikiuose. Protonu magnetinis.

Įžanga. Branduolio sukinys ir energijos lygmenų išsiskyrimas magnetiniame lauke. Poslinkio energijos radimas. Spinduliuotės sugertis branduolyje, esančiame magnetiniame lauke. Relaksacijos procesai. Sukinio – gardelės relaksacija. Sukinio – sukinio relaksacija. Cheminis poslinkis. Sukinių ryšys. Bmr pritaikymo sritis. Literatūros šaltiniai.

Branduolio magnetinio rezonanso spektroskopija yra galingas ir kartu teoriškai sudėtingas medžiagotyros metodas. Šiame dokumente apžvelgsime pagrindinius principus, nesigilindami į eksperimento techniką. Turėsime omeny, jog naudodami bmr, dirbsime su atomų branduoliais, ne elektronais. Pagal šiuo metodu gautą informaciją nustatysime tam tikrų branduelementariąsias daleles (elektronus, protonus, neutronus) galima įsivaizduoti besisukančias apie savo ašį. Daugumoje atomų (kaip pavyzdžiui 12c), šie sukiniai yra vienas su kitu suporuoti taip, jog atomo branduolys neturi jokio bendro sukinio. Kita vertus, kai kuriuose atomuose (tokiuose kaip 1h bei 13c) branduolys vis dėlto turi atstojamąjį sukinį. Taisyklės nustatyti ši bendrą branduolio sukinį yra jei neutronų skaičiaus ir protonų skaičiaus suma yra nelyginė, branduolys turi sveikų antrųjų sukinį (pvz. , , ).

Jei ir neutronų, ir protonų skaičiai yra abu nelyginiai, branduolys turi sveikąjį sukinį (pvz. 1, 2, 3).

Bendras sukinio kiekis, i, yra svarbus. Kvantinė mechanika leidžia nustatyti, jog branduolys su sukinio kiekiu i turės 2i + galimų padėčių. Pavyzdžiui, branduolys su sukiniu ½ turės galimas padėtis. Jei nėra išorinio magnetinio lauko, abi šios padėtys turės identišką energiją. Tačiau paveikus magnetiniu lauku, energijos lygmenys išsiskiria. Kiekvienkai branduolys yra magnetiniame lauke, pradinis energijos lygmenų pasiskirstymas yra apsprendžiamas termodinamikos, pagal bolcmano pasiskirstymą. Tai labai svarbu, iš to išplaukia, kad žemesniuose energijos lygmenyse bus šiek tiek daugiau atomų branduolių, nei aukštesniuose. Be to, įmanoma sužadinti šiuos branduolius į aukštesnį lygmenį elektromagnetine spinduliuote. Reikalingos spinduliuotės dažbranduolys turi teigiamą krūvį, be to, jis sukasi. Tai sukuria mažytį magnetinį lauką. Todėl branduolys turi magnetinį momentą, ģ, kuris yra proporcingas sukinio kiekiui i.

čia ć – fundamentali branduolio konstanta, vadinama brandiš formulės matome, jog, didėjant b, didėja ir Äe. Taip pat matome, jog, jei branduolys turi santykinai didelę konstantą ć, tai išiame skyrelyje nagrinėsime branduolio elgesį iš klasikinio požiūrio taško, tai yra, kaip elementariosios dalelės su krūviu elgesį magnetiniame lauke.

įsivaizduokime branduolį su sukiniu ½ magnetiniame lauke. Tarkime, jog branduolys yra žemesniajame energijos lygmenyje (t. Jo magnetinis momentas sutampa su sukurtu lauku). Branduolys sukasi apie savo ašį. Esant magnetiniam laukui, sukjei energija yra absorbuojama branduolyje, precesijos kampas, č, pasikeis.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 102 KB
  • 2011 m.
  • 11 puslapių (1344 žodžiai)
  • Branduolio magnetinio rezonanso spektroskopija
    10 - 1 balsai (-ų)
Branduolio magnetinio rezonanso spektroskopija. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/branduolio-magnetinio-rezonanso-spektroskopija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 22:01
×