Brazilijos ekonominė ir politinė geografinė padėtis


Įvadas. Valstybės vaidmuo šiuolaikiniuose politiniuose ir ekonominiuose santykiuose. Šalies pasirinkimo motyvacija. Darbo metodika. Bendroji geografinė valstybės charakteristika. Valstybės geografinė padėtis. Valstybės demografinė padėtis. Šalies politinė struktūra. Brazilijos ūkio padėtis. Energetika. Karinis potencialas. Valstybės ekonominė ir politinė geografinė padėtis (makro lygmuo). Tarptautiniai santykiai ir Padėtis globalinių politinių ir ekonominių blokų atžvilgiu. Strateginės reikšmės produktai. Gamtiniai ištekliai. Brazilijos vaidmuo regione. Valstybės ekonominė ir politinė geografinė padėtis (mikro lygmuo). Valstybės regioninė sąranga. Valstybės teritorinė administracinė sudėtis.


Tarp II pasaulinio karo ir 1990 m., ir demokratinės, ir karinės vyriausybės siekė išplėsti Brazilijos įtaką pasaulyje, vykdant valstybinę pramonės politiką ir nepriklausomą užsienio politiką. Brazilijos užsienio politika, pastaruoju metu siekiama stiprinti ryšius su kitomis Pietų Amerikos šalių, užsiimti daugiašalę diplomatiją per Jungtinių Tautų ir Amerikos valstybių organizacijas ir veikti kaip atsvara JAV politinės ir ekonominės įtakos Lotynų Amerikoje.

Šią šalį pasirinkau todėl, nes tai svajonių šalis, kurią bent kartą gyvenime norėčiau aplankyti, ypač, gražiausią miestą Rio Da Žaneirą. Apie jos gamtą, kraštovaizdį, žmones esu girdėjęs bei skaitęs internete bei žurnaluose, tačiau apie ekonominę ir politinę padėtį beveik nieko nežinau, todėl tai buvo dar viena paskata pasirinkti šia nuostabią šalį.

Darbo tikslas: parengti bei pristatyti auditorijai darbą, kuriame būtų pateikta Brazilijos ekonominė ir politinė geografinė padėtis.

Apibūdinti valstybės ekonominė ir politinę geografinę padėtį makro ir mikro lygmenimis;

Pagal 2015 m. liepos mėnesio statistinius duomenis Brazilijoje gyveno šiek tiek daugiau negu 202 mln. žmonių.

- Romos katalikai 73.6% - Protestantai 15.4%- Spiritistai 1.3%- Vudistai 0.3%- Kiti ( Tradicinių afrikiečių religijų praktikuotojai, budistai, judėjai, musulmonai, Indėnų religijų praktikuotojai) 1.8%- Netikintys 7.4%

Brazilija, pagal konstituciją, yra federacinė prezidentinė demokratinė respublika, padalyta į valstybinius ir federalinius rajonus. Brazilijos piliečiai privalo balsuoti ir išrinkti savo įstatymų leidžiamosios ir vykdomosios valdžios atstovus.

Šiuo metu yra dveji rinkimai Brazilijoje, nacionaliniai ir savivaldybių. Kiekvienas iš jų įvyksta, kas ketveri metai. Naujausi nacionaliniai rinkimai baigėsi gan neseniai, spalio 26 d., tuo tarpu savivaldybės atstovai bus renkami 2016 m.

   Ekonominiai rajonai. Brazilijoje paprastai išskiriami penki stambūs ekonominiai rajonai. Šiaurė, į kurios sudėtį įeina Amazonės baseinas, užima 45% viso šalies ploto. 1990–ųjų metų pradžioje čia gyveno apie 7% visų šalies gyventojų. Nežiūrint į keletą pramoninių centrų, šiame regione vyrauja žemės ūkis, ypač išvystytas cukranendrių, medvilnės ir kakavos auginimas bei gyvulininkystė. Šiaurės rytai (18% viso ploto ir 29% visų šalies gyventojų) - tankiai apgyvendintas žemės ūkio rajonas, kuris specializuojasi cukranendrių auginime. Pietryčiai (11% ploto ir 43% gyventojų) – labiausiai išsivystęs rajonas, jame pagaminama 80% visos šalies pramoninės produkcijos. Žemės ūkis šiame rajone taip pat labai išvystytas, jis yra stambus kavos, sojos pupelių, cukraus bei gyvulininkystės produktų tiekėjas. Pietūs (7% ploto ir 15% gyventojų) – svarbus žemės ūkio rajonas, gaminantis ryžius, kviečius, sojos pupeles, vyną ir mėsą. Čia taip pat yra sparčiai besivystantys pramoniniai centrai. Vidurio vakarų rajonas (19% ploto ir 7% gyventojų) yra didžiausias žemės ūkio srities produktų, ypač gyvulininkystės, gamintojas. Kai kuriose vietovėse auginamos sojos pupelės, ryžiai ir kitos kultūros.

Brazilijos ginkluotosios pajėgos yra trečios pagal dydį Amerikoje po JAV ir Kolumbijos, o Lotynų Amerikoje didžiausios. Be jokių rimtų išorinių arba vidinių grėsmių, ginkluotosios pajėgos ieško naujo vaidmens. Jie plečia savo buvimą "Amazon" pagal Šiaurės koridoriaus (Calha Norte) programą. 1994 metais Brazilijos kariuomenė prisijungė prie Jungtinių Tautų (JT) taikos palaikymo pajėgų penkiose šalyse. Brazilijos kariai buvo Haityje nuo 2004 pirmaujanti Suvienytųjų Nacijų Organizacijos stabilizavimo misijos (MINUSTAH).

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (4651 žodžiai)
  • Universitetas
  • Paulius
  • Brazilijos ekonominė ir politinė geografinė padėtis
    10 - 1 balsai (-ų)
Brazilijos ekonominė ir politinė geografinė padėtis. (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/brazilijos-ekonomine-ir-politine-geografine-padetis.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 05:38
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo