Brazilijos makroekonomikos analizė


Įvadas. Teorija. Brazilijos makroekonominių rodiklių tyrimas. Brazilijos nedarbo lygio tyrimas. Brazilijos infliacijos analizė. Brazilijos BVP analizė. Išvados. Šaltiniai.


Šio darbo tikslas yra atlikti Brazilijos pagrindinių makroekonominių rodiklių analizę. Naudojami duomenys bus pateikti grafiškai, nurodant duomenų šaltinį. Bus nagrinėjami šie ekonominiai rodikliai:

Po kiekvienu grafiku bus aptarinėjami rezultatai, o darbo pabaigoje bus pateikiama Brazilijos makroekonominių rodiklių analizė. Teorijai bei grafikams naudota literatūra arba šaltiniai bus nurodyti prie šaltinių.

Materialiniam visuomenės gyvenimo pagrindui sukurti būtina ūkinė veikla, kuria atlikdama visuomenė gali tenkinti savo poreikius (dvasinius, materialinius, socialinius, gamybinius, negamybinius ir t.t.). Pagrindiniais ekonominės veiklos rezultatais yra produktai (prekės ir paslaugos), kuriuos dar vadiname ekonominėmis gėrybėmis. Jų naudingumas priklauso nuo gebėjimo tenkinti tam tikrus poreikius ir sąnaudų jiems sukurti ir pateikti vartotojui.

Ekonomikos augimas yra gamybos apimčių augimas, dažniausiai matuojamas bendrojo vidaus produkto padidėjimu. Taip pat tai yra įmonių ir asmeninių realiųjų pajamų didėjimas

Kadangi paimsime statistinius duomenis pateiktus procentine išraiška, atsižvelgiant į kiekvienos valstybės dirbančiųjų ir bedarbių skaičių, išvengsime klaidinančių diagramų dėl populiacijos dydžio.

Nedarbo lygis Brazilijoje mažėjo. 2015 metų rugsėjį buvo 7,6% toks pat kaip ir tų pačių metų rugpjūtį. Nedarbo lygis sustojo mažėti, ir pasiekė 2010 metų kovo mėnesio nedarbo lygį. 2001-2015 metų nedarbo vidurkis – 8,36%. Šiame periode buvo pasiektas didžiausias nedarbas(2003 metu rugpjutį - 13,1%, bei mažiausias nedarbas 2013 metų gruodį - 4,3%). Iš grafiko matoma aiški tendenciją kartą metuose ryškus nedarbo sumažėjimas, tai vyksta dėl sezoninių darbų šilčiausiu metų laiku.

Antras pasirinktas analizuoti rodiklis yra infliacija, piniginio vieneto perkamosios galios smukimas. Metinė infliacija, apskaičiuota pagal vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytį.

Brazilijos infliacija bėgant metams pakilo iki 9,93% 2015 metų spalį. Tai yra didžiausia fiksuota infliacija nu 2003 metų lapkričio. Infliacija vėl pradėjo sparčiai didėti prieš 2 menesius(prieš tai išlaikė nežymu ir lėta didėjimą, ir laikėsi nepasiekus 6,5% ribos kuri buvo centrinio banko tikslas). Didžiausia visų laikų infliacija buvo pasiekta 1990 metų balandį – 6821,31%(1980-1994m. hyper infliacija pasiekta, nes valdžia rėmė projektus, ne iš surinktų mokęsčių, o paprastai sukurdama pinigų), o mažiausia 1998 metų gruodį – 1,65%.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 106 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1614 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Brazilijos makroekonomikos analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
Brazilijos makroekonomikos analizė. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/brazilijos-makroekonomikos-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 20:15
×