Brazilijos mokesčių sistemos analizė


Įvadas. Brazilija ir jos ekonomika. Mokesčių sistema brazilijoje. Mokesčių rūšys. Pajamų iš nuomos apmokestinimas. Bendrovių mokestis. Pagautės mokestis. Pvm. Žyminis mokestis. Pirkinių mokesčiai. Savivaldybės/vietinis mokestis. Socialinio draudimo mokestis. Mokesčių sistema brazilijoje 2005 – 2014 metais. Mokesčių sistemos ypatumai brazilijoje. Viešojo sektoriaus problemos brazilijoje. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Pasaulyje egzistuoja daugybė šalių. Dalis jų labai gerai žinomos, na o mums, lietuviams, būsimiems ekonomistams, jau nuo pirmųjų studijų metų bandoma įdiegti, kad mes esame Europos Sąjungos piliečiai, todėl apie tai kas vyksta ES privaloma žinoti ne ką mažiau, nei apie pačią Lietuvą. Visur girdime kaip mūsų „valdžia“ Lietuvos padėtį lygina su kaimyninėmis šalimis, ar kitomis Europos Sąjungos šalimis. Aš manau, kad domėtis reiktų ne tik Europos valstybėmis. Ne ką mažiau įdomios užsienio šalys, kurios laikui bėgant užima vis svarbesnę vietą pasaulyje. Ne kiekvienas galėtų išvardinti dešimt stipriausias ekonomikas pasaulyje turinčių valstybių. Dėl tokio mūsų susikoncentravimo į Europos Sąjunga, pamirštame tai, kad pasaulis nesibaigia ties mūsų žemyno ribomis. Viena iš įdomesnių ir svarbių šalių pasaulyje yra Brazilija. Paslaptinga, egzotiška, turistų mėgstama šalis, kurios ekonomika šiandien pasaulyje užima devintą vietą.

Šiandieninė Brazilija yra išsivysčiusi industrinė valstybė, sėkmingai konkuruojanti aukštų technologijų srityse. Mokesčiai Brazilijoje – vieni didžiausių pasaulyje, o pagrindiniai jų surašyti Konstitucijoje ir skirstomi į tris kategorijas: nustatomi federalinės, valstijų vyriausybių ir vietos savivaldos. Mokesčių sistemos reforma – įsisenėjusi brazilų problema. Sistemą keisti nėra taip paprasta, kadangi riektų keisti ir Konstituciją. Visgi Brazilijai pavyko bent jau fragmentiškai pakoreguoti mokesčių aplinką.

Šio darbo tikslas – supažindinti su Brazilijos mokesčių sistema ir jos ypatumais.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti Braziliją ir jos ekonominę situaciją;

Pateikti Brazilijos mokesčių rūšis;

Išskirti Brazilijos mokesčių sistemos ypatumus.

Identifikuoti viešojo sektoriaus problemas Brazilijoje;

Pateikti išvadas.

Brazilijos Federacinė Respublika yra Pietų Amerikos žemyno šiaurės rytuose. Ribojasi su Gviana, Venesuele, Surinamu ir Prancūzų Gviana. Šiaurės vakaruose ribojasi su Kolumbija, o vakaruose – su Peru, Bolivija, Paragvajumi ir Argentina, pietuose – su Urugvajumi. Tik dvi šalys Pietų Amerikos žemyne neturi sienų su Brazilija, tai Čilė ir Ekvadoras. Brazilija užima 47,7 proc. Pietų Amerikos žemyninės dalies, ir yra 5 pagal dydį valstybė pasaulyje.

Brazilija – daugiaveidė šalis, kurią vienija nacija. Tai yra raktas, atveriantis į visos braziliškosios būties suvokimą. Tai kultūrinė mišrainė, kurią suformavo 201 032 714 gyventojai (2013 metais Brazilijos gyventojų skaičius pirmą kartą viršijo 200 mln. ribą 2013 m. Rugpjūčio 30 d. pranešė LRT). Istoriniuose šaltiniuose nurodoma, kad Brazilijoje gyventojai pasirodė tik apie 1908 metus. Susivieniję į kooperatyvus, naujakuriai specializavosi vaisių bei daržovių auginime ir pardavime, kultivavo ryžius ir arbatą. Šiandien 55 proc. brazilų yra europiečių kilmės, 38 proc. mulatų ir 6 proc. afrikiečių kilmės. Šalyje šnekama portugalų kalba, tačiau kiekviename Brazilijos regione kalba turi skirtingus akcentus. 88 proc. gyventojų yra katalikai, 6 proc. protestantai, o likusieji išpažįsta indėnų animizmą, afriekietišką kultą ir kitas įvairias populiarias sektas.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2581 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Brazilijos mokesčių sistemos analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Brazilijos mokesčių sistemos analizė. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/brazilijos-mokesciu-sistemos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:46
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo