Breketai ir Retencinis periodas


Retencinis periodas nuėmus breketus. BREKETŲ RŪŠYS. Metaliniai breketai. Keraminiai breketai. Safyriniai breketai. Beligatūriniai breketai. Liežuviniai breketai. Ortodontinio gydymo trukmė. Ortodontinio gydymo stabilumas. Pagrindinės reteinerių grupės. 1. nenuimami reteineriai. Retencinio aparato priežiūra. Literatūra.

Ortodontinis gydymas pradedamas tik esant puikiai burnos higienai ir sveikai burnos ertmei. Kiekvienas breketas yra skirtas būtent tam dančiui, nes jis turi specialias būtent tam dančiui skirtas charakteristikas, breketo paviršiaus išgaubtumas pritaikytas konkrečiam dančiui, horizontalios ir vertikalios špjovos, jų palinkimo laipsnis sąlygoja taisyklingą danties padėtį žandikaulyje ir taisyklingą jo santyki su kitais dantimis.

Nenuimami reteineriai dažniausiai yra ortodontinė vielutė, pritvirtinta prie dantų liežuvinių paviršių (kartais galimas tvirtinimas iš skruostinės pusės, priklausomai nuo esamos situacijos). Toks reteineris gali būti gaminamas tiesiogiai paciento burnoje arba netiesiogiai – ant modelio, po to pritaikomas burnoje. Pritaikytas reteineris fiksuojamas kompozitine medžiaga. Dažniausiai ši priemonė fiksuojama nuo ilties iki ilties, bet gali būti tvirtinama tarp pirmųjų premoliarų iš liežuvinės pusės.

Pirmoji nenuimamų reteinerių karta siejama su didelio diametro apvalia plienine viela, priklijuota prie apatinių priekinių dantų nuo ilties iki ilties liežuvinio paviršiaus. Vėliau pradėta naudoti mažesnio diametro pinta viela arba mažo stačiakampio skrespjūvio viela. Daug rečiau buvo naudojama skaidulomis sustiprintos medžiagos bei aliuminio oksido keramikos reteineriai. Pagrindinis fiksuotų reteinerių privalumas, lyginant juos su išimamais, yra tai, kad jie yra nematomi iš prieanginės pusės, yra geriau toleruojami pacientų, nereikalaujantys pacientų bendradarbiavimo, gera motyvacinė priemonė geresnei individualiai burnos higienai palaikyti.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 695 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (977 žodžiai)
  • Edv
  • Breketai ir Retencinis periodas
    10 - 4 balsai (-ų)
Breketai ir Retencinis periodas. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/breketai-ir-retencinis-periodas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:55
×