Brėmenas


Brėmenas (vok. Bremen) - miestas vokietijos šiaurės vakaruose. Miesto įžymybės. Brėmenas – mokslo miestas. Brėmenas - aviacijos ir astronautikos miestas. Brėmenas - žalias miestas. Brėmenas - menų miestas. Brėmenas - miestas, kuriame nuolatos kas nors vyksta.

2005 metais šiai Vokietijos žemei buvo suteiktas "Mokslo miesto" vardas. Unikalūs projektai skatina norą tyrinėti ir domėjimąsi gamtos mokslais. Mokslo centras Universum pranoksta visus lūkesčius: nuo jo atidarymo 2000 metų rugsėjį į šį savitos architektūros statinį kasdien plūsta apie 1300 lankytojų, trokštančių pasinerti į mokslo pasaulį. 200 eksponatų, kurių dauguma yra interaktyvūs ar simuliuojantys prietaisai, video instaliacijos ar žaidybinės inscenizacijos, padeda lankytojams pažinti žemę, žmogų ir visatą.

Aukščiausių šio Laisvojo miesto mokslo pasiekimų spektras siekia nuo laivų bei lėktuvų iki kosminių stočių bei raketų pakopų gamybos. Brėmene esančios astronautikos įmonės EADS SPACE, OHB-System bei ZARM Fallturm Betriebsgesellschaft yra svarbiausios Vokietijoje. Įmonės EADS SPACE lankytojų laukia pažintis su Europos indėliu į tarptautinę kosminę stotį ISS - moduliu Columbus. Čia galima stebėti mokslininkų veiklą ir sužinoti, kaip astronautai dirba, valgo, miega ir prausiasi duše - žodžiu, kaip gyvenama kosmose. Brėmeno EADS įmonėje gaminamos kosminės stotys, raketų pakopos bei aerobusų sparnai.

Advento metu rotušės (Rathaus) ir Rolando statulos (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) kaimynystėje įsikuria nuotaikingasis kalėdinis turgus (Weihnachtsmarkt) su daugiau nei 170 šventiškai išpuoštų prekyviečių. Jis laikomas vienu gražiausių šalyje. Kalėdiniai Šlachtės promenados kerai (Schlachte-Zauber) gruodį lankytojus vilioja savo istorinėmis, jūrinėmis bei žiemos pramogomis. Ugniakurų bei deglų šviesoje svečius čia pasitinka tradiciniai amatai bei viduramžių smuklės.

  • MS PowerPoint 13269 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (800 žodžiai)
  • Indre
  • Brėmenas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Brėmenas. (2011 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/bremenas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:41
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo