Brėžinių linijos


Brėžinių linijos. Linijų tipai ir jų paskirtis. Braižybos šriftas. Brėžinių linijos (LST EN ISO 128-202002 ltLinijų storiai. Linijų tipai ir jų taikymas. Siauroji ištisinė linija. Ranka brėžta siauroji ištisinė linija. Dalinių arba nutrauktųjų. Plačioji ištisinė linija. Matomos briaunos. Siauroji brūkšninė linija. Nematomo kontūro linijos. Nematomos briaunos. Siauroji ilgų brūkšnių su taškais linija. Ašinės linijos Simetrijos linijos. Pradinis krumpliaračių apskritimas. Kiaurymių išdėstymo apskritimai. Siauroji ilgų brūkšnių su dviem taškais linija. Lenkimo linija. Svorio centro linijos. Gretimų detalių kontūro linijos. Pagrindinė šrifto charakteristika yra didžiųjų raidžių aukštis h. Braižybinis šriftas (LST EN ISO 3098-22001Braižybinis šriftas. Pasvirusio šrifto braižymo pavyzdys. Ta pati taisyklė tinka ir stačio šrifto braižymui.


Brėžinių linijos. Linijų tipai ir jų paskirtis. Braižybos šriftas.

Linija – tai geometrinis elementas, kurio ilgis yra daugiau kaip pusė linijos pločio, kuris jungia pradžios tašką su galiniu linijos tašku bet kokiu būdu, t.y. tiesė ar kreive, ištisai ar su pertrūkiais. Braižant bet kuri linija yra vienodo pločio per visą savo ilgį. Linijų storis gali būti: 0,25; 0,35; 0,5; 1; 1,4; 2.

Matmenų linijos ir jų užbaigimas. Sankirtos menamos linijos. Rodyklių, iškeltinės, išnašų ir nuorodų linijos Brūkšniavimas, tinklelio linijos. Matomo kontūro linijos vaizde. Projektavimo linijos. Sriegių pašaknys. Skirtingų medžiagų ribos vaizduose, pjūviuose ir kirtiniuose. Kūginių paviršių nurodymo linijos. Brėžinio dalies ribojimas.

Matomos briaunos. Matomi kontūrai. Sriegių viršūnės. Vaizdų, pjūvių ir kirtinių vietą žyminčios rodyklių linijos Sriegio be sambėgio ilgio riba. Liejimo formų skiriamosios linijos vaizduose. Pagrindinis vaizdavimas diagramose, žemėlapiuose, technologinėse schemose.

Ašinės linijos; Simetrijos linijos. Pradinis krumpliaračių apskritimas. Kiaurymių išdėstymo apskritimai.

Pjūvio plokštumų žymėjimas. Reikalingų (ribotų) paviršiaus apdirbimo plotų žymėjimas (pvz., terminio apdirbimo).

  • MS PowerPoint 445 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Brėžinių linijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Brėžinių linijos. (2017 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/breziniu-linijos.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 21 d. 10:11
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema