BRIC šalių įtaka pasaulyje


Įvadas. BRIC valstybių makroekonomikos apžvalga. Besivystančios rinkos išlieka patrauklios. BRIC šalių įmonių akcijų kainų indeksas „S&P BRIC 40“. Didžiausios investicijos. BRIC šalys – tai vienos iš pagrindinių pasaulinės ekonomikos augimo variklių. Brazilija. Gamybos organizavimas. Nacionalinis produktas. Kalnakasybos pramonė. Perdirbamoji pramonė. Žemės ūkis. Miško pramonė ir užsienio prekyba. Verslo ypatumai ir verslo etiketas Brazilijoje. Įdomūs faktai apie Braziliją. Rusija. Pramonė ir žemės ūkis. Rusijos siekis tapti viena patraukslių pasaulio šalių. Indija. Vaikų darbas ir mokslas. Indija šiandien. Kinija. Žemės ūkis ir pramonė. Užsienio prekyba. Tiesioginės užsienio investicijos. Išvados. Naudota literatūra.

Toliau darbe bus aptartos visų BRIC šalių (Brazilijos, Rusijos, Indijos ir Kinijos) ekonomikos, išanalizuotos jų silpnosios ir stipriosios puses bei pateiktos šių šalių ekonominio vystymosi perspektyvos.

Toliau darbe bus apvželgtos BRIC šalių ekonomikos, išanalizuoti veiksniai turintys didžiausią įtaką jų augimui bei tolimesnei plėtrai. Kiekviena šalis bei jos ekonomika bus pristatyta atkirai, tam, kad galima būtų palyginti šių šalių ekonomikas, taip pat ir įžvelgti tam tikrus skirtumus.

Šioje pramonės šakoje didelį vaidmenį vaidina užsienio kapitalas, ypač JAV, Kanados, Japonijos, Prancūzijos ir kitų šalių.Pačios svarbiausios metalo kilmės gamtinės iškasenos – geležies ir mangano rūdos.Vario, švino, cinko ir nikelio gavyba dominuoja vidaus rinkoje.Į pasaulinę rinką Brazilija tiekia svarbias strategines medžiagas – volframą, niobį, berilį, tantalą, cirkonį, kristalinį kvarcą.Vystosi radioaktyvių mineralų, savo sudėtyje turinčių urano, gavyba.1970-ųjų pabaigoje – 1980–ųjų pradžioje įvairiose Amazonijos vietose buvo aptikta aukso. Brazilijoje randami brangūs ir pusbrangiai akmenys – deimantai, topazai, safyrai, akvamarinai.

Miško pramonė ir užsienio prekyba

Verslo ypatumai ir verslo etiketasBrazilijoje

Įdomūs faktai apie Braziliją

Indija, kaip atskiras regionas, seniai vilioja investuotojus. Indija turi galimybę tapti trečia stipriausia pasaulio ekonomika. Indijos ekonomika labai sparčiai auga: vystoma infrastruktūra, auga vartojimo prekių paklausa ir pasiūla. Taip pat akcentuojamas ir gyventojų (vartotojų) skaičius bei spartus jo augimas. Tačiau ir Indijos ekonomikoje matomi tempo lėtėjimo. Nuo 2006 m. kovo iki 2007 m. kovo Indijos BVP augo 9,6 %. Nuo 2007 m. kovo iki 200 m. kovo – jau 8.7%. Ekonomikos augimą sąlygojo monetarinės politikos sugriežtinimas, kas leido atsigauti rupijai. Tačiau spartus augimas iššaukė didelės infliacijos grėsmę.

Šalyje suaugusiųjų darbo jėga yra milžiniška, tačiau pastariesiems darbo nėra. Šiandien bedarbystė yra nelaimė jaunimui ir tuo pat metu daugelis mokyklų atokiuose kaimo rajonuose yra uždaromos dėl vaikų trūkumo. Vaikai nelanko mokyklų, o suaugusieji neaprūpinami darbo vietomis. Pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros ministerijos duomenis, apytiksliai 10 milijonų (4,5 %) 6-14 metų vaikų nelanko mokyklos. Remiantis kitais šaltiniais tokių vaikų yra 48 milijonai (25,26 %). 40 procentų visų Indijos gyventojų sudaro vaikai. Remiantis oficialiais ir neoficialiai duomenimis, dirbančių vaikų skaičius siekia 100 milijonų.

BVP augimą pirmąjį šių metų pusmetį skatino tradiciniai veiksniai, tai yra didėjančios eksporto apimtys ir investicijos, tačiau prie BVP augimo vis labiau prisideda vidaus vartojimas. Augant eksportui šalies prekybos perteklius siekė rekordinį lygį (162 mlrd. JAV dolerių per 8 mėnesius). Infliacija tampa pagrindine problema, keliančia susirūpinimą Kinijos vyriausybei.

Sparčiai augančių ekonomikų šalys – Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija (BRIC ekonomikos), dideliu greičiu visose srityse veržiasi pirmyn, prisitaikydamos prie tarptautinės aplinkos, įgydamos naujų įgūdžių ir taip kėsindamosi į Vakarų pasaulio laimėjimus.

BRIC šalys – tai vienos iš pagrindinių pasaulinės ekonomikos augimo variklių. Kiekviena iš šių šalių vaidina specifinę rolę pasaulio ekonomikoje: Brazilija yra praminta pasaulio naudingųjų iškasenų aruodu bei turi labai geras gamtines sąlygas žemės ūkio vystymui, Rusija pasižymi dideliais dujų ir naftos ištekliais, Indija tiekia aukštos kvalifikacijos reikalaujančias informacinių technologijų paslaugas, Kinija laikoma pasauline gamybos baze.

  • Microsoft Word 246 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (4262 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simuks2
  • BRIC šalių įtaka pasaulyje
    9.5 - 2 balsai (-ų)
BRIC šalių įtaka pasaulyje. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/bric-saliu-itaka-pasaulyje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 06:49
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!