Briusterio kampo nustatymas ir maliu dėsnio patikrinimas


Maliu desnis. Briusterio kampas. Kampo patikrinimas stroboskopu. Briusterio desnis. Cilindrinis lešis. Fizika briusterio kampas. Maliu desnis formule. Briusterio kampas reiksmes. Kaip nustatyti kuro aparaturos kanpa. Sviesa krinta briusterio kampu.

Darbo užduotis. Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir briusterio kampą. Naudojant lazerio šviesą ir poliaroidą, patikrinti maliu dėsnį. Teorinė dalis. Siekiant teisingai įvykdyti užduotį, reikia būti susipažinus su pagrindinėmis teorinėmis sąvokomis ir formulėmis. Natūraliajai šviesai krintant briusterio kampu ib į dviejų skaidrių, vienalyčių aplinkų ribą su skirtingais lūžio rodikliais, atspindžio šviesa yra tiesiai poliarizuota. Kampo ib dydį nusako briusterio dėsnis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbą pradėjau įjungdama lazerį ir rankenėlę “pot” pasukama iki galo prieš laikrodžio rodyklės judėjimo kryptį. Palaukiau. Minutę. Tada ėmiau matuoti briusterio kampą naudodamasi visiškuoju vidaus atspindžiu. Sukdama cilindrinį lęšį apie vertikaliąją ašį, jį orientavau taip, kad lazerio šviesa kristų iš cilindrinio paviršiaus pusės maždaug statmenai plokščiajam jo paviršiui.

Remiantis visiškuoju vidaus atspindžiu, nustatyti cilindrinio lęšio lūžio rodiklį ir briusiekiant teisingai įvykdyti užduotį, reikia būti susipažinus su pagrindinėmis teorinėmis sąvokomis ir formulėmis.

Natūraliajai šviesai krintant briusterio kampu ib į dviejų skaidrių, vienalyčių aplinkų ribą su skirtingais lūžio rodikliais, atspsakykime, kad tiesiai poliarizuota šviesa statmenai krinta į poliaroidą, ir jos poliarizacijos plokštuma sudaro j kampą tarp krintančios į poliaroidą ir perėjusios per jį poliarizacijos plokštumčia l - tiesiai poliarizuotos šviesos šaltinis (lazeris); r - cilindrinis lęšis; p – poliaroidas; f – fotorezistorius; ma – mikroampermetrasčia g2 - fotorezistoriaus grandinės jungiklis, sr1 ir sr2 - maketo detalių fiksavimo sraigtai; k – matlankis; m - lazerio maitinimo blokas; g1 - jo jungiklis; ma - mikroampermetras lazerio srovės stiprumui matuoti; pot - potenciometras lazerio srovės stiprumui reguliuoti; n1, n2, n3 ir n4 - indikatorinės lemputės.

Darbą pradėjau įjungdama lazerį ir rankenėlę pot pasukama iki galo prieš laikrodžio rodyklės judėjimo kryptį. Palaukiau minutę. Vėliau, pamažu sukdama lęšį, laukiau, kol išnyks vienas taškas – lūžio spindulys. Tai reiškia, kad visas srautas atsismatavimą pakartojau, lęšį sukdama priešinga kryptimi. Apskaičiavau išmatuotų ribgautą n vertę įrašiau į briusterio dėsnio formulę ir radau briusterio kampą. Matuojant kampą b, gali būti padaroma absoliutinė paklaida db. Todėl, pasinaudojus formule apskaičiuojama briusterio kampo didžiausia absoliutinė paklaida.

Galiausiai patikrinau maliu dėsnį. Pirma įjungiau ampermetrą ir nustačiau lęšį taip, kad šviesa tiesiai kristų į poliaroidą. Sukau poliaroidą, kol randau srovės maksimumą - ten bus matavimo pradžia. Tada, sukdama poliaroidą 3600 maždaug po 150 (yra 25 padalos), pradėjau pildyti lentelę. Atlikus reikiamušio darbo metu buvo nustatytas briusterio kampas, kuriuo krintanti šviesa į dielektriką ir atsispindėjusioji šviesa yra tiesiai poliarizuota, o lūžusioji šviesa yra tik iš dalies poliarizuota. Taip pat buvo ištirtas maliu dėsnis, nubraižytas gautų ekspermento metu srovių ir kampų priklausomybės grafikas. Iš jo matosi, kad teorinės ir mūsų apskaičiuotos reikšmės skiriasi, kadangi darbo metu neišvbrazdžiūnas r. , žvirblis p. , optikos ir atomo fizikos laboratoriniai darbai : mokomoji knyga, .

  • Fizika Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (745 žodžiai)
  • Evelina
  • Briusterio kampo nustatymas ir maliu dėsnio patikrinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Briusterio kampo nustatymas ir maliu dėsnio patikrinimas. (2011 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/briusterio-kampo-nustatymas-ir-maliu-desnio-patikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:35
×