Broliai Gatavectkai


Trumpa biografija. Menininkai, profesionalūs breiko šokėjai. Neįmanoma kalbėti apie Algirdo kūrybą atskirai nuo jo brolio Remigijaus. Jauni menininkai pripažįstami geriausiais akademinio stiliaus piešėjais Lietuvoje. Paroda „Poveikis“. M. Algirdas Gataveckas pristatė portretų visu ūgiu seriją Poveikis. Broliai atidžiai ir kruopščiai vaizduoja kiekvieną klostę ar megztinio siūlelį. Gataveckai savo kūryboje nesiramsto intelektualinėmis teorijomis. Broliai atnešė dalelę savęs ir į Klaipėda. Tikriausiai daug kas yra matę šią mergaitę Šiaulių gatvės dvidešimt trečiame name. Dalios Grybauskaitės paveikslas. Dailininkai nesiliauja stebinę.


Menininkai, profesionalūs breiko šokėjai. Gimė 1985 m. Alytuje. 2010 m. baigė freskos – mozaikos studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2016 m. Algirdas baigė doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Remigijus dėsto piešimą Vilniaus dizaino kolegijoje. Įkūrė „A. Ir R. Gataveckų piešimo studiją“, gyvena ir dirba Vilniuje. 2012 m. meno mugėje ARTVILNIUS Algirdas pripažintas geriausiu jaunuoju menininku už projektą „Poveikis“. Broliai dvyniai Remigijus ir Algirdas Gatveckai, užaugę Alytaus valstybiniuose vaikų globos namuose ir 2009 metais nustebinę projekte „Lietuvos talentai“, laikui bėgant lengvai įsiliejo į meno pasaulį. Tapybos ir piešimo jie mokėsi ne tik patys, bet greitai ėmė jo mokyti ir kitus.

Neįmanoma kalbėti apie Algirdo kūrybą atskirai nuo jo brolio Remigijaus. Jiedu –  identiški dvyniai, geriausi draugai ir kūrybinis tandemas, plačiai žinomas tiek vizualiųjų menų scenoje, tiek breiko šokių aikštelėje. Beveik visus kūrinius broliai atlieka bendradarbiavimo ir draugiško varžymosi principu. Ir taip – nuo pat sudėtingos vaikystės, praleistos su girtaujančiais tėvais, o vėliau Alytaus vaikų globos namuose. Apie vaikystę jie gali pasakoti valandų valandas. Su šypsena. Valdiški namai ir iš jų atsinešti patyrimai broliams Gataveckams tapo svarbiu kūrybinės energijos šaltiniu ir jų sėkmės istorijos pradžia.

Jauni menininkai pripažįstami geriausiais akademinio stiliaus piešėjais Lietuvoje.

  • MS PowerPoint 3497 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (752 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Justas
  • Broliai Gatavectkai
    10 - 2 balsai (-ų)
Broliai Gatavectkai. (2020 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/broliai-gatavectkai.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 21:30
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo