Bromelainas


Bromelainas. Kas tai? Sudėtis. Fermento aktyvumas. Vartojimas. Sąveika su vaistais. Šalutiniai poveikiai. Klinikinis tyrimas (I). Klinikinis tyrimas (II). Klinikinis tyrimas (III). Klinikinis tyrimas (IV). Klinikinis tyrimas (V). Antibakterinis aktyvumas. Išvados. Naudota literatūra.


Kai kuriose valstybėse dar vadinamas Ananaze. Bromelainas yra fermentas išekstrahuotas iš ananasų šerdies, kurioje jo koncentracija didžiausia.

Tai nevienalytis fermentas. Bromelainas yra bazinis glikoproteinas, susidedantis iš mišinio sulfhidrilinių grupių turinčių baltymus skaidančių fermentų. Taip pat į sudėtį įeina rūgštinė fosfatazė, peroksidazė, celiulazė, polipeptidinės proteazės inhibitorius ir organiškai sujungtas kalcis. Jo molekulinė masė- 33 000. pI- 9,55.

Optimalioje temperatūroje fermentas veikia greičiausiai. Atliktuose tyrimuose esant 50 OC temperatūrai išliko apie 83% nepraradusių savo struktūros fermentų, tuo tarpu prie 40 OC temperatūros fermentai praktiškai neprarado savo aktyvumo. Todėl optimaliausios sąlygos yra 35-45 OC.

Jis ilgai išlieka aktyvus virškinimo trakte, todėl baltymų virškinimas tampa lengvesnis, nes to pasekoje mažėja rūgimo procesas, kai valgomas mišrus maistas. Maisto papildų su bromelainu būna tablečių, kapsulių ar miltelių forma, taip pat gali būti tablečių su apvalkalu, ištirpstančių žarnyne.  Rekomenduojama dozė yra 80-300mg per dieną valgio metu.

Vartojant su Amoksicilinu galimi šio antibiotiko padidėjęs efektas ir šalutinis poveikis. Su tetracikliniais antibiotikais. Bromelainas padidina tetraciklinų absorbciją žarnyne ir to pasekoje padidėja vaisto efektyvumas ir šalutinis poveikis. Su antikoaguliantais. Abu preparatai slopina koaguliaciją, todėl vartojant kartu išauga didesnė tikimybė atsirasti kraujosruvoms ir kraujavimams.

Bromelainas saugus papildas naudojant jį atitinkamomis dozėmis.

  • MS PowerPoint 2063 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (853 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gediminas
  • Bromelainas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bromelainas. (2016 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/bromelainas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:10
×