Bromelijiniai augalai


Vriezija auginimas. Vabzdėdžiai augalai. Bromelijiniu seima.

Įvadas. Augalų botaninės savybės. Bromelijiniai augalai. Dikija. Hechtija. Puja. Stypuolė. Guzmanija. Tilandsija. Vriezija. Echmėja. Ananasas. Bilbergija. Kriptantas. Neoregelija. Nidularijus. Auginimo ypatumai. Dauginimas. Persodinimas. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai. Visų bromelijinių augalų vaizdai.

Bromelijinių (Bromeliaceae Juss.) šeimoje yra per 2500 augalų rūšių, priklausančių 46 gentims . Tai daugiamečiai žoliniai augalai, daugiausia epifitai (auga ant medžių,krūmų šakų, kaktusų ir kt.), rečiau litofitai (auga ant uolų arba tarp jų) ir besišaknijantys dirvožemyje. Pagal prisitaikymą prie aplinkos sąlygų jie pasiskirsto taip: antžeminiai kserofitai (atsparūs karščiui ir sausrai,garina mažai vandens ir kaupia jo atsargas), rečiau- sukulentai (sausringų vietovių augalai, turintys storus, sultingus stiebus, lapus ar šaknis, kuriuose kaupia vandens atsargas). Bromelijiniai augalai yra endemai ( augalai paplitę tam tikrame geografiškai ribotame rajone). Jie auga Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų atogrąžų ir iš dalies paatogrąžių klimatinėse juostose, nuo Virdžinijos juostos valstijos ( Šiaurės Amerika) iki Argentinos ir Čilės sričių. Tik viena rūšis (Picairnia feliciana) yra visiškai izoliuota nuo pagrindinės šeimos buveinės t.y. aptinkama Vakarų Afrikoje. Jų augimo ekologinės sąlygos gana įvairios: nuo 4200m virš jūros lygio Andų aukštikalnių iki sausringų savanų ar šaltų ir drėgnų miškų, smėlingų dykūmų, pusdykumių, vandenynų pakrančių. Jie dažnai auga tokiose vietose ar erdvėse, kur netinkamos sąlygos kitiems augalams: smėlyje, ant medžių, druskinguose dirvožemiuose ar ant uolų, taip pat derlingame dirvožemyje ir yra vieni iš specifiškiausių augalų Žemėje.

Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo oranžerijoje bromelijinių šeimos augalų kolekcija kaupiama nuo botanikos sodo įkūrimo (1923m.). Šiuo metu čia auga 14 veislių ir variatetų, 40 rūšių, priklausančių 15 genčių, Bromeliaceae šeimos augalų. Su šiais augalais atliekami augalų adaptyvumo, tinkamumo įvairiam interjerui, fitosanitarinės būklės ir mikrobiologiniai tyrimai.

Tai daugiamečiai žoliniai augalai, dažniausiai augantys drėgnuose miškuose, kur krituliai ir vandens garai leidžia sukaupti drėgmėsatsargas lapų skrotelėse. Bromelijinių šeimos augalams būdinga :

  • Microsoft Word 760 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1630 žodžiai)
  • Kolegija
  • Viktorija
  • Bromelijiniai augalai
    10 - 9 balsai (-ų)
Bromelijiniai augalai. (2015 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/bromelijiniai-augalai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 07 d. 12:10
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo