Bronchinė astma kursinis darbas


Medicinos kursinis darbas.

Įvadas. Literatūros apžvalga. Bronchinės astmos apibūdinimas, simptomai ir epidemiologija. Bronchinės astmos etiologija ir klasifikacija. Kineziterapija sergant broncine astma. Masažas, gydant bronchinę astmą. Garsų mankšta. Kineziterapijos vandenyje ypatumai, gydant bronchinę astmą. Literatūra.


Broncine astma (BA) pasaulyje šiuo metu serga beveik 300 mln žmonių ir šis skaičius kiekvienais metais sparčiai didėja. Nuo 2008 m. iki 2015 m. BA pasaulyje sergančiųjų padaugėjo dvigubai: 2008 m. sergančiųjų buvo 150 mln, o 2015 m. 235 mln. Lietuvoje BA serga 69 tūkst. žmonių, didžiausias sergamumas pastebimas Marijampolės regione.

Remiantis moksline literatūra atskleisime BA etiologiją, epidemiologiją, ligos simptomus ir pasekmes. Tekste bus aptarti kineziterapijos metodai, taikomi sergant bronchine astma ir parengta individuali kineziterapijos programa.

Graikų kalbos žodis „astma“ pažodžiui išvertus reiškia „švilpimas“ Dėl padidėjusio bronchų jaudrumo įvairiems dirgikliams, vystosi išplitusi įvairaus laipsnio, dažniausiai grįžtamoji kvėpavimo takų obstrukcija, kliniškai pasireiškianti švokštimo, dusulio ar kosulio priepuoliais. Taigi tai lėtinė uždegiminė kvėpavimo takų liga, kuria sergantieji skundžiasi labai sunkiu įkvėpimu ir iškvėpimu dėl trachėjos susiaurėjimo (Cernaj, 1998).

Dusulio priepuolis: dusulio priepuolio metu kvėpavime aktyviai dalyvauja pagalbiniai kvėpavimo raumenys. Įkvėpimo metu įdumba poraktikaulinės daubos ir tarpšonkauliniai tarpai (ypač ryšku blogos mitybos ligoniams). Iškvėpimas pailgėja, girdisi sausi karkalai. Padidėja kvėpavimo raumenų tonusas, jie aktyviai dalyvauja ne tik įkvėpime, bet ir iškvėpime. Pasitaiko, kad astmos priepuolį sukelia tik fizinis krūvis (fizinės įtampos bronchinė astma) – bėgimas, sportiniai žaidimai. Priepuolio profilaktikai tinka šiltas ir drėgnas oras (Kriščiūnas A., Kimtys A., Juocevičius A., 1995).

Sutrumpėjęs įkvėpimas: nevisiškai iškvėpto oro dalis lieka plaučiuose ir ji trukdo patekti įkvėptam orui su deguonimi (liekamasis oras). Plaučiuose kaupiantis liekamajam orui, plečiasi krūtinės ląsta. Ligonis jaučia pastovų oro trūkumą, dusulį, o įkvėpti pakankamai oro negali.

Skrepliavimas: negausus, sunkiai atkosimas, skrepliai tąsūs, gleivėti, lipnūs, galima pamatyti Kuršmano spirales (bronchiolėse susiformavę gleivių kamščiai).

Pasaulinės sveikatos duomenis (PSO), BA paplitimo ir sergamumo rodikliai pastaraisiais metais pastebimai didėja ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse (Vakarų Europoje, JAV, Australijoje, Japonijoje) gyventojai. Didžiojoje Britanijoje astma diagnozuota vienam iš 7 vaikų, tuo tarpu Lietuvoje – vienam iš 50. PSO nustatyta, kad šiuo metu nuo astmos kenčia 235 mln. žmonių, iš jų Lietuvoje – 69 tūkst. ir sergančiųjų astma skaičius nuolat auga.

 • Medicina Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Toma
 • 15 puslapių (2141 žodis)
 • Universitetas
 • Medicinos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 37 KB
 • Bronchinė astma kursinis darbas
  10 - 4 balsai (-ų)
Bronchinė astma kursinis darbas. (2016 m. Balandžio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/bronchine-astma-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 03:19