Brūkšniniai kodai Optinės žymės


Paveikslėlių sarašas. Įvadas. Brūkšninio kodo išradimas. Brūkšninio kodo evoliucija. Galimybės. Išradingi QR kodai. Taikymo sritys. Įtaka plečiasi. Biologija. Nuo prekių iki šiukšlių. Universitetuose bei Oro linijose. Brūkšninio kodo skaitytuvai. Brūkšninių kodo skaitytuvai. Standartinio nuotolio skaitytuvas. Tolimo nuotolio skaitytuvas. Itin tolimo nuotolio skaitytuvas. QR kodų skaitytuvai. Išvados. Bibliography.

Pastaruosius du amžius technologijos vystosi labai sparčiai ir dažniausiai jos pritaikomos tam, kad palengvintų ir paspartintų žmonių darbą. Vienas tokių išradimų dėl kurio darbas, kai kuriais atvejais, pagreitėjo net kelis kartus yra brūkšninis kodas. Turbūt daugeliui šis pavadinimas siejasi su parduotuvėmis, tašiau brūkšninio kodo pritaikomumo sfera yra daug platesnė, be to jie nuolat tobulinami. Taigi, kaip atsirado brūkšninis kodas, kaip jis veikia, kur naudojamas, kuo jis mums naudingas? Į visus šios klausimus pamėginsiu atsakyti remdamasis įvairiais literatūriniais šaltiniais bei savo žiniomis.

Lietuvoje VGTU studentai jau gali naudotis elektroniniu studento pažymėjimu(LSP), su brūkšninio kodo atpažinimo sistema. Pavyzdžiui užsakęs bibliotekoje reikiamą knygą, studentui pakanka pateikti savo (LSP) ,kurį nuskaičius paaiškėja visa būtina informacija apie studentą, fakultetą, jo užsakytą knygą.

Viena iš populiariausių brūkšninių kodų panaudojimo sričių Japonijoje yra elektroniniai oro linijų bilietai. Apie 10% keleivių, skrendančių vietiniais „All Nippon“ oro linijų maršrutais, dabar vietoj spausdintų bilietų naudoja kodus savo mobiliuosiuose telefonuose.

Brūkšninio kodo skaitytuvas - elektroninis prietaisas kurio pagalba brūkšniniame kode užkuoduota informacija , pasiekia kompiuterį. Skaitytuvą sudaro :

Juodos linijos sugeria beveik visą šviesą ir į detektorių gryžta pakitęs šviesos pluoštas (priklausomai nuo brūkšnių kombinacijos). Pagal išanksto žinomas šviesos atspindžio kombinacijas, nustatoma kokia tai prekė, daiktas ar kt.

Standartinio nuotolio lazerinis brūkšninių kodų skaitytuvas nuskaito brūkšninius kodus, kurie yra gana arti. Tokie skaitytuvai gali nuskaityti kodą, kuris yra 6-24cm atstumu, nuo jo. Tokio tipo skaitytuvai dažniausiai naudojami prekybos centruose ar parduotuvėse, kur vykdomas masinis nuskaitymo procesas.

Tokie skaitytuvai gali nuskaityti kodą, kuris yra nuo 2 iki 8 pėdų atstumu nuo prietaiso. Tokie (OMR)1 skaitytuvai gali skaityti brūkšninius kodus skirtingais atstumais. Juos dažniausiai naudoja sandėliuose bei mažuose gamyklose.

Itin tolimo nuotolio (OMR)1 yra didelio efektyvumo. Jie netgi gali nuskaityti brūkšninius kodus, kurie pateikiami iki 30 pėdų atstumu. jie yra pakankamai patvarūs, kad galėtų funkcionuoti atšiauriomis oro sąlygomis, dėl savo unikalių savybių, šitie prietaisai yra labai vertinami.

  • Microsoft Word 4706 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1907 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Brūkšniniai kodai Optinės žymės
    10 - 7 balsai (-ų)
Brūkšniniai kodai Optinės žymės. (2015 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/bruksniniai-kodai-optines-zymes.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 16 d. 13:08
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema