Brūkšnio ir brūkšnelio rašymas


Brūkšnio rašymas. Brūkšnių rašymas. Brūkšnelio vartojimas. Sakiniai su bruksniu. Bruksneliu rasymas. Bruksnys dedamas. Brūkšnių rašymo taisyklės. Bruksnys bruksnelis. Brūkšnys ir brūkšnelis. Ilgo brūkšnio vartojimas.

Įvadas. Brūkšnys. Brūkšnelis. Išvados. Naudota literatūra. Šio pranešimo tikslas kuo daugiau sužinoti apie brūkšnio ir brūkšnelio rašymą, rašymo ypatybes ir taisykles. Pirmiausia reikėtų įsidėmėti, kad tekstuose vartojami brūkšnys ir brūkšnelis – tai skirtingi ženklai. Brūkšnys dažniausiai vartojamas kaip skyrybos ženklas, juo atskiriami sakiniai arba sakinių dalys. Brūkšneliu jungiami lygiaverčiai žodžiai (daiktavardžiai, būdvardžiai), kartu reiškiantys vieną dalyką, taip pat brūkšnelis vartojamas ir tada, kai kalbama apie sugretintas pareigas. Brūkšnys yra intonacinis ženklas, vartojamas sakinio dalių ar dėmenų santykiams pabrėžti ir išryškinti. Jis dažniausiai vartojamas kaip skyrybos ženklas, juo atskiriami sakiniai arba sakinių dalys. Tačiau jis gali būti vartojamas ir kitais atvejais.

Šio pranešimo tikslas kuo daugiau sužinoti apie brūkšnio ir brūkšnelio rašymą, rašymo ypatybes ir taisykles.

Brūkšnys dažniausiai vartojamas kaip skyrybos ženklas, juo atskiriami sakiniai arba sakinių dalys. Brūkšneliu jungiami lygiaverčiai žodžiai (daiktavardžiai, būdvardžiai), kartu reiškiantys

Brūkšnys dedamas vietoj praleistos sudurtinio tarinio jungties, kai tarinio vardinė dalis išreikšta daiktavardžio apastabos a) kai prieš tarinio vardinę dalį yra dalelb) brūkšnys dedamas gretinamųjų pasakymų antrojoje dalyje vietoj praleisto, bet iš pirmosios dalies numanomo žodžio arba kai re. Brūkšnys dedamas gretinamųjų pasakymų antrojoje dalyje vietoj praleisto, bet iš pirmosios dalies numanomo žodžio arba kai re. Brūkšnys dedamas prieš apibendrinamąjį žodį, einantį po išskaičiuo. Brūkšniais skiriami ryškios ar pabrėžtos aiškinamosios reikšmės priedėliai ir kitos pabrėžtą aiškkai supykusi motinėlė ar net patsai tėvelis nori antanukų nuskriausti, jisai visuomet turi uoliausią gynėją – savo seną senelpastabos a) ypač pabrėžti pavieniai aiškinamieji žodžiai gali būti brūkšniais išskirti ir iš abi. Brūkšniu nuo pažymimojo žodžio atskiriami keli po jo einantys. Brūkšnys dedamas prieš žodžius, kurie iš įprastos vietos nukelti į sakinio galą ir pasakomi kaip pabrėž. Brūkšniu gali būti skiriamos įprastoje vietoje esančios sakinio dalys, jeigu jos la. Brūkšniai dedami tarp bejungtukio sakinio dėmenų, kai tame pačiame ar gretimuos. Brūkšnys dedamas tarp jungtuku nesujungtų sudėtinio sakinio dėmenų, kai tarp sakomų minčių yra staigu. Pabrėžiant išvadą ar kokį kitą sakomą dalyką, brūkšniu galima atskirti ir jungtuku sujungtus sujungiamojo sakinio dėmenis arba net šalutinį sakinį (šalutinį sakini. Brūkšniais išskiriami nuo pagrindinio sakinio labiau nutolę arba labiau pabrė. Brūkšniais išskiriami emocinės (šaukiamosios) ir klausiamosios reikšmės įterptiniai žodžiai ar sakiniai, kai po jų. Brūkšniais kartu su kableliais ar kitais skyrybos ženklais atskiriami autoriaus žodžiai, einantys po tiesioginės kalbos, ir išskiriami,atskirų kraštų apžvalgą pateikia pagal schemą: naudingosios iškasenos – pramonė – žemės ūkis – transportas.

Brūkšnys dedamas tarp žodžių ir skaitmenų, kuriais nusakomas atstumo, lai.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2011 m.
  • 12 puslapių (1319 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laura
  • Brūkšnio ir brūkšnelio rašymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Brūkšnio ir brūkšnelio rašymas. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/bruksnio-ir-bruksnelio-rasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 01 d. 11:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo