B.Sruoga Dievų miškas žmogus prievartos pasaulyje


Balys sruoga dievu miskas rasinys. Dievų miškas rašinys. Zmogus prievartos pasaulyje rasinys. Rasinys dievu miskas. Dievų miškas rašiniai. Rasinys apie dievu miska. Dievu miskas pastraipa. Balys sruoga rasinys. Zmogus prievartos pasaulyje dievu miskas. B.sruoga dievu miskas rasinys.

1943m. hitleriniai okupantai suėmė B.Sruogą (1896 – 1947), Kauno universiteto profesorių, ir kaip įkaitą išvežė į Štuthofo mirties stovyklą, netoli Gdansko. Ten jis patyrė fašistų sugalvotus žmonių naikinimo sistemos žiaurumus, tačiau nepasidavė nevilčiai, nepaliovė tikėjęs žmogumi ir jo galia. Laiškuose jis rašė: “Nors aš ir sėdžiu lageryje, mano dvasia tebėra gyva ir laisva…”.

1943m. Hitleriniai okupantai suėmė b. Sruogą (1896 – 1947), Kauno universiteto profesorių, ir kaip įkaitą išvežė į štuthofo mirties stovyklą, netoli gdansko. Laiškuose jis rašė: nors aš ir sėdžiu lageryje, mano dvasia tebėra gyva ir laisva . Rašytojo valią ir ryžtą gerai apibūdina toks faktas: per visą savo buvimo stovykloje laiką sruoga nenešiojo kalinio kepurės, kad nereikėtų jos nuolat nusiimti, Žemintis prieš budelius. Apie štuthofo koncentracijos stovyklą jis parašė memuarų knygą dievų miškas . Knygoje remiasi savo stebėjimais ir patirtimi, gausu konkrečių faktų. Koncentracijos stovykloje žmogus patenka į prievartos pasaulį, kurį b. Sruoga vadina labai sudėtingu giltinės malūnu . Stovyklos budeliai, menko išsilavinimo ir proto žmonės, praeityje dažniausiai buvę kriminaliniai nusikaltėliai, yra didžiuliai sadistai. Jiems žmonių kankinimas, tyčiojimasis ir žudymai – tiesiog profesija. ˇmogui atsidūrusiam šiame giltinės malūne, sunku išlikti žmogumi. Koncentracijos stovyklų sistema buvo pagrįsta tuo, kad žmogus patekęs į šį pragarą, prarastų sąžinę, bet kokį padorumą, pats žudytų kitus, norėdamas išlikti gyvas. Mirtis lageryje nebetenka savo prasmės. Taip žalojama žmogaus psichika, palaužiama jo valia. Kalinys stovykloje reiškė mažiau, negu bet kuris daiktas, inventoriaus knygose įrašytas. Labai ryškūs, šaržuoti budelių paveikslai: lagerio viršininkas – apsigimęs banditas , budelis – mėgėjas vacelis kozlovskis , mušimo ideologas zelionkė. Prievartos pasaulis baisus: kalinius muša lazdomis, pagaliais, specialiais tam tikslui pritaikytais vielų rimbais .

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (439 žodžiai)
  • Gimnazija
  • B.Sruoga Dievų miškas žmogus prievartos pasaulyje
    9 - 1 balsai (-ų)
B.Sruoga Dievų miškas žmogus prievartos pasaulyje. (2011 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/bsruoga-dievu-miskas-zmogus-prievartos-pasaulyje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 28 d. 23:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo