BT bendroji dalis


Bt reiksme. Kazusas baudžiamoji teisine reiksme. Kaltes formos bt.

Baudžiamosios teisės samprata, dalykas. Baudžiamosios teisės sistema. Baudžiamosios teisės reguliavimo metodas. Baudžiamojo įstatymo samprata ir pagrindiniai bruožai.Skirtumai nuo kitų teisės aktų. Baudžiamasis įstatymas. Baudžiamosios teisės normų šaltiniai. Baudžiamojo kodekso struktūra ir sistema. Specialiosios dalies straipsnio struktūra. Baudžiamųjų įstatymų aiškinimas ir jo reikšmė. Baudžiamųjų įstatymų galiojimo principai. Baudžiamojo įstatymo galiojimas erdvėje. Nusikalstamos veikos padarymo vieta. Nusikaltimas ir baudžiamasis nusižengimas. Nusikalstamos veikos samprata ir rūšys. Nusikaltimo samprata, rūšys, klasifikavimas. Baudžiamojo nusižengimo samprata ir požymiai. Baudžiamųjų įstatymų atribojimas. Nusikalstamos veikos sudėtis. Nusikalstamos veikos sudėties samprata ir reikšmė. Nusikalstamos veikos ir nusikalstamos veikos sudėties santykis. Nusikalstamos veikos sudėties struktūra. Objektyvieji ir subjektyvieji požymiai. Pagrindiniai ir fakultatyviniai sudėties požymiai. Nusikalstamos veikos sudėties ir baudžiamojo kodekso specialiosios dalies straipsnio dispozicijos tarpusavio santykis. Nusikalstamos veikos sudėčių rūšys. Ir baudžiamoji teisinė reikšmė. Nusikalstamos veikos sudėtis ir nusikalstamų. Veikų kvalifikavimas. Nusikalstamos veikos sudėties objektyvieji požymiai. Objektyviųjų požymių samprata ir reikšmė. Baudžiamojo įstatymo saugomas objektas. Objektų (vertybių) rūšys. Pavojinga veika kaip sudėties objektyvusis požymis,. Veikos forma. Pavojingos veikos formos. Pavojingi padariniai kaip objektyvusis sudėties požymis.Padarinių rūšys. Priežastinis ryšys tarp pavojingos veikos ir padarinių.Jų nustatymo ypatumai. Priežastinio ryšio teorija. Nusikalstamos veikos subjektas. Objektyvieji fakultatyvieji požymiai. Nusikalstamos veikos sudėties subjektyvieji požymiai. Subjektyviųjų požymių samprata, reikšmė ir įrodinėjimas. Pakaltinamumas. KALTĖ. Tiesioginė tyčia (tyčinė kaltės formaNetiesioginė tyčia. Apibrėžta ir neapibrėžta tyčia. Neatsargi kaltės forma. Mišri (“dviguba”) kaltė. Kazusas ir jo baudžiamoji teisinė reikšmė. Suvokimo klaidos ir jų baudžiamoji teisinė reikšmė. Fakultatyvieji subjektyvieji požymiai. Nusikalstamos veikos stadijos. Stadijų samprata ir reikšmė. Tyčios atskleidimas. Rengimasis nusikaltimui. ATSAKOMYBĖ UŽ RENGIMĄSI – BK 21 str. Pasikėsinimas padaryti nusikalstamą veiką [n. V. ]. Rengimosi ir kėsinimosi atribojimas. Savanoriškas atsisakymas nuo nusikalstamos veikos padarymo. Bendrininkavimo padarant nusikalstamą veiką, sa

Nusikalstamumas yra visur. Norint išvengti naujų nusikalstamų veikų, atskleisti padarytas, apginti asmenų interesus, turi įsikišti valstybė, t.y.BT. Nusikaltęs asmuo privalo atsakyti prieš valstybę. BT pamatas – nusikaltimo padarymas.

Problema: kiek ir kaip valstybė gali bausti nusikaltusį asmenį, kad nepažeistų asmens teisių ir kartu užtikrintų visuomenės interesą gyventi saugiai. Todėl yra daug BT apibrėžimų.

BT apibūdinama kaip teisės normų sistema, kuri uždraudžia tam tikras veikas kaip nuskalstamas ir numato atitinkamas bausmes ir kt. poveikio priemones už tų draudimų nesilaikymą. Tradiciškai BT suprantama kaip nusikaltimo ir bausmės teisė. Šiuolaikinėje visuomenėje, vertinant žmogiškumo, protingumo, demokratinius principus, toks apibrėžimas per siauras. Nes už nusikalstamą veiką gali būti skiriama ne tik bausmės, bet ir kitos poveikio priemonės. Kartais asmenį tikslinga atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės taikant so0cialines poveikio priemones: gydymą, auklėjimą ir pan.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2014 m.
  • 35 puslapiai (18575 žodžiai)
  • Persike
  • BT bendroji dalis
    10 - 3 balsai (-ų)
BT bendroji dalis. (2014 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/bt-bendroji-dalis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:55
×