Budizmas ir Buda referatas


Budizmas ir jo pradininkas Gautamas Buda. Budizmo kryptys. Budizmo plitimas ir prisitaikymas prie kitų kultūrų. Budistų gyvenimas. Literatūros sąrašas.

Budizmo skaidymosi procesas iš tiesų vyksta ir šeis laikais. Tai liudija, kad budizmo religija ir pasaulėžiūra vis dar gyva. Jai padėjo išlitki iki šių dienų jau minėtas gebėjimas prisitaikyti prie aplinkybių. Budos mokymas apie kelią į nušvitimą sąmoningai vengia mitologinio apvalkalo ar prašmatnių kultų, todėl ši išmintis priimtina tik siauram intelektualų ratui. Kad naujoji religija prisitaikytų prie platesnių masių poreikių, neišvengiamai reikėjo pasirinkti vieną iš dvejų kelių: arba leisti išlikti prieš budizmą praktikuotų religijų kultui, arba suformuoti savas garbinimo formas. Tai budizmas įgyvendino skirtingu laiku skirtingose vietuose. Budistinis mokymas buvo „apipavidalintas“ prasilenkent su pradine intencija, tačiau Budos požiūrių esmė išliko nepažeista. Ją sudaro įvairūs nušvitusiųjų mokymo elementai, padedantys formuoti individualų dvasinį gyvenimą, o tais atvejais, kai nenorėta arba negalėta atsisakyti ryšio su kitomis religijomis- ir budizmui nebūdingas tikėjimo aktais. Meditacijos technikos, kilusios iš indų kultūros ir veikiamos jų išminties kelių, gali būti praktikuojamos nepriklausomai nuo religinių įsitikinimų. Tą puikiai įrodo dzenbudizmo populiarumas tarp tikinčiųjų krikščionių ir viso civilizuoto pasaulio inteligentų. Budizmas paplito daugelyje Žemės rutulio vietų.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2014 m.
  • 6 puslapiai (1223 žodžiai)
  • Kolegija
  • Audrius678
  • Budizmas ir Buda referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Budizmas ir Buda referatas. (2014 m. Rugsėjo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/budizmas-ir-buda-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:43
×