Buhalterinė apskaita ir finansai


Įvadas. Užduotis. Buhalterinė ir finansinė apskaita. Apskaitos žiniaraštis. Darbo užmokeščio apskaita. Išvados. Priedai.


Be finansinės veiklos nedaroma nieko. Kapitalas reikalingas personalui, gamyklai, įrankiams, žaliavoms, dividendams, plėtrai, nenumatytoms išlaidoms ir t.t. Įžvalgus finansinis valdymas reikalingas tam, kad būtų gaunamas kapitalas, optimaliai panaudojamos lėšos, kad būtų išvengta neprotingų įsipareigojimų. Daug potencialiai sėkmingų įmonių merdi dėl pinigų stokos. Jokia reforma ar pažanga neįmanoma be finansų ar kredito. Esminė sėkmės sąlyga yra nuolat stebėti finansinę verslo padėtį. Buhalterinė apskaita yra informacinės apskaitos dalis, teikianti informaciją apie įmonės ūkinę ir finansinę veiklą. Ji pateikia kiekybinę informaciją ir išsiskiria tuo, kad paprastai apdoroja duomenis, išreikštus piniginiais matais. Be to, apskaita pateikia ir papildomus duomenis nepinigine išraiška. Ūkinių operacijų pagrindu yra sudaromos finansinės ataskaitos. Taigi pagrindinis buhalterinės apskaitos uždavinys – teikti informaciją įmonės finansinei būklei įvertinti.

Agronomas – Jonas Jonaitis- dirbo pilną mėnesį. Darbo sutartyje nustatyta 580 Eur mėnesinė alga. Šeimoje augina du nepilnamečius vaikus, iki 12 metų.

Buhalterė –Stasė Stasaitienė - nuo 2016 04 03 iki 2016 04 12 turėjo laikino nedarbingumo pažymėjimą. Darbo sutartyje nustatyta 530 Eur mėnesinė alga. Viena augina du nepilnamečius vaikus, vyresnius kaip 12 metų.

Mechanikas –Petras Petraitis - nuo 2016 04 12 iki 2016 04 19 buvo išvykęs į tarnybinę komandiruotę. Darbo sutartyje nustatyta 440 Eur mėnesinė alga.

Fermų vedėjas – Saulius Saulenis - dirbo pilną mėnesį. Darbo sutartyje nustatyta 405 Eur mėnesinė alga.

Zootechnikas –Arūnas Vaškevičius - dirbo pilną mėnesį. Darbo sutartyje nustatyta 465 Eur mėnesinė alga. Šeimoje augina 5 vaikus, 3 iš jų yra iki 12 metų.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1502 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Buhalterinė apskaita ir finansai
    10 - 1 balsai (-ų)
Buhalterinė apskaita ir finansai. (2016 m. Lapkričio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterine-apskaita-ir-finansai.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 12:59
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo