Buhalterinė apskaita pažintinė praktika


Įvadas. Įmonės organizacinė struktūra. Buhalterio veikla įmonėje. Informacinės sistemos įmonėje. Dokumentų valdymas. Buhalterinę apskaitą reglamentuojantys įstatymai. Buhalterinė apskaita įmonėje. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Buhalterinės apskaitos studijų programos pažintinės praktikos UAB „Kasmanta“ metu atlikta:

Susipažinta su UAB „Kasmanta“ organizacine struktūra, buhalterinės apskaitos tarnybos veikla šioje įmonėje;

Išnagrinėti informacijos kaupimo metodai, dokumentų valdymas įmonėje;

Išanalizuoti teisiniai dokumentai, reglamentuojantys buhalterinę apskaitą.

Pačiame Aukštaitijos miesto Kupiškio centre, pačioje gražiausioje Kupiškio vietoje – L. St. Gucevičiaus aikštėje – įsikūrusi UAB „Kasmanta“. Ši įmonė sėkmingai dirba statybų srityje, vykdo gyvenamųjų, viešojo naudojimo, pramonės ir kitos ūkinės veiklos pastatų statybos, rekonstravimo, remonto-apdailos darbus. UAB „Kasmanta“ stato gyvenamuosius karkasinius namus, dengia bei renovuoja šlaitinius ir plokščius stogus, šiltina stogus ir fasadus, atlieka visus betonavimo, apdailos, o taip pat ir bendrastatybinius darbus. Taip pat ši įmonė prekiauja Metrotile stogo danga, Rehau profilio langais, statybinėmis medžiagomis.

Vienas iš pagrindinių įmonės valdymo elementų yra organizacinė valdymo struktūra. Tai organizacinė forma, apimanti teisių, pareigų ir atsakomybės paskirstymą tarp valdymo lygių ir funkcinių sričių. Esminis veiksnys bendrovės tikslams pasiekti yra veiksmingas personalo valdymas. Darbo procesas sėkmingas tik tada, kai darbui parenkami tinkami darbuotojai, nustatoma pavaldumo struktūra, motyvavimas ir atsakomybė. Įmonėje visi darbai yra tarpusavyje susiję, todėl visos struktūros, padalinių, darbuotojų atliekamų funkcijų nesuderinamumas ar pasikeitimas išbalansuoja visą įmonės nuoseklią veiklą. Taigi, siekiant, kad kiekvienas žmogus įmonėje aiškiai žinotų savo vietą, pareigas, teises, atsakomybę, teisiškai įforminama įmonės organizacinė veiklos ir valdymo struktūra, apibrėžiama kiekvienos struktūros elemento nuostatos, o jomis remiantis sudaroma kiekvienos pareigybės nuostatos.

UAB „Kasmanta“ išties yra maža įmonė. Joje dirba tik aštuoni žmonės.

Nors ši įmonė yra maža, tačiau tai jai netrukdo sėkmingai vykdyti didelių projektų. UAB „Kasmanta“ atliko Panevėžio geležinkelio stoties restauraciją, pastatė valčių prieplauką Kupiškyje, rekonstravo Subačiaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio Parapijos namus.

Įmonė siekia būti patikimu partneriu bei tapti tokia įmone, kurios vardas būtų žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ir tai jiems puikiai sekasi. Norvegijos Kristiansundo mieste šią įmonę mini geru žodžiu, nes ten jie pastatė karkasinį namą ir įrengė butą.

UAB „Kasmanta“ greitai prisitaiko prie naujų sąlygų ir neturi nei techninių, nei organizacinių sunkumų. Įmonės veiklos efektyvumą lemia tokie veiksniai: turi nedidelį valdymo aparatą, UAB „Kasmanta“ savininkas yra šios įmonės direktorius pats sudaro statybos darbų sąmatą, dirba su potencialiais užsakovais, statybos inžinierius atlieka statybos inžinerinio paruošimo darbus, paskirsto darbus statybininkams statybos objekte, o taip pat ir pats dirba įvairiausius statybos darbus, ko pasekoje sumažėja statybos išlaidos. Įmonėje vykdoma gera statybos mechanizmų ir įrankių priežiūra, todėl jų nusidėvėjimas nedidelis, o amortizaciniai atskaitymai maži. Samdomi darbuotojai dirba gero psichologinio klimato ir didelės motyvacijos sąlygomis, suteikiama galimybė tobulėti, dėl to jų darbas labai našus. Be to darbininkai yra aukštos kvalifikacijos, jie imlūs inovacijoms, todėl greitai pritaiko technines ir kitas statybos naujoves savo darbe.

UAB „Kasmanta“ - nedidelė įmonė, todėl buhalterinės apskaitos tarnybos neturi. Čia buhalterė atlieka ne tik sąskaitininko, kasininko, bet ir vyriausiojo buhalterio pareigas. Buhalterė ne tik išrašinėja pirminius dokumentus, registruoja ūkines operacijas ir ūkinius įvykius bei įveda informaciją į kompiuterį, bet ir dalyvauja priimant įvairius įmonės valdymo sprendimus, rengia finansinę atskaitomybę, skaičiuoja mokesčius ir atlieka kitas funkcijas, kurias reikia gerai išmanyti ir kurioms būtina aukšta kvalifikacija. Su buhaltere įmonė sudariusi rašytinę sutartį, kurioje nustatyta atsakomybė už buhalterinių įrašų teisingumą.

ruošia UAB „Kasmanta“ lėšų panaudojimo ir UAB „Kasmanta“ išlaikymo, pajamų ir išlaidų sąmatų projektus;

  • Microsoft Word 101 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (4398 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Buhalterinė apskaita pažintinė praktika
    9 - 2 balsai (-ų)
Buhalterinė apskaita pažintinė praktika. (2016 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterine-apskaita-pazintine-praktika.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 14:08
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo