Buhalterinė apskaitos lygybė


Apskaitos lygybė ir buhalterinės sąskaitos. Pagrindinė apskaitos lygybė. Įmonės turtas klasifikuojamas. Turto klasifikavimas. Suskirstykite turtą į ilgalaikį ir trumpalaikį. Nuosavybė apskaitoje. Skolintoji nuosavybė. Suskirstykite straipsnius į nuosavą kapitalą ir įsipareigojimus. Nustatykite, kurie straipsniai priskiriami turtui, o kurie nuosavybei. Sutrumpinto balanso forma. Atlikti praktinę užduotį iš papildomų lapų. Ūkinių operacijų įtaka apskaitos lygybei. Pavyzdys. Pavyzdys. Įmonė išleido ir pardavė akcijų už 5000 Eur. Atlikti praktinę užduotį iš papildomų lapų. T formos sąskaita. Sąskaitų korespondencijų taisyklė. Pavyzdys. Pinigų likutis sąskaitoje banke yra 10000 Eur. Sąskaitų klasifikavimas. Sintetinių ir analitinių sąskaitų likučiai. Sintetinės ir analitinės sąskaitos. Sintetinės, analitinės sąskaitos ir subsąskaitos. Sąskaitų plano struktūra. Sąskaitų planas ir apskaitos lygybė. Sąskaitų korespondencijų taisyklė. Prieš pradedant ūkinių operacijų registravimą apskaitoje. Analizuojant konkrečią operaciją, pirmiausia. Operacijos gali būti rašomos. Atlikti praktinę užduotį iš papildomų lapų. Sąskaitų uždarymas. Literatūra.


Suskirstykite straipsnius į nuosavą kapitalą ir įsipareigojimus:1) skola tiekėjams; 2) ilgalaikė skola bankui; 3) nesumokėti mokesčiai; 4) nepaskirstytasis pelnas; 5) akcinis kapitalas; 6) skola darbuotojams; 7) gauti išankstiniai apmokėjimai.

Nustatykite, kurie straipsniai priskiriami turtui, o kurie nuosavybei:1) nepaskirstytasis pelnas; 2) mokėtini atlyginimai; 3) mokėtini mokesčiai; 4); pinigai; 5) skolos tiekėjams; 6) akcinis kapitalas; 7) gauti išankstiniai apmokėjimai; 8) pirkėjų skolos; 9) atsargos; 10) įranga; 11) skolos bankui; 12) privalomasis rezervas.

Keturios draugės nutarė imtis verslo: organizuoti renginius. Visos į kuriamą įmonę įnešė po 2500 Eur. Pradėjusios veiklą draugės pamatė, kad esamų pinigų nepakanka, todėl pasiskolina iš banko 2000 Eur.

Pavyzdys: 1.2. Įmonė įsigijo įrengimų už 3000 Eur ir iš karto apmokėjo.3. Įmonė skolon įsigijo atsargų už 1000 Eur.4. Įmonė apmokėjo skolą tiekėjams už įsigytas atsargas 1000 Eur.5. Įmonė gavo iš banko 7000 Eur. paskolą.

Pavyzdys.Pinigų likutis sąskaitoje banke yra 10000 Eur. Atliktos tokios operacijos:rugsėjo 5 d. į kasą iš sąskaitos banke paimta 9000 Eur;rugsėjo 6 d. gauta trumpalaikė banko paskola 15000 Eur;rugsėjo 10 d. pervesta tiekėjams už gautas paslaugas 7000 Eur.Pavaizduoti operacijas atsiskaitomojoje sąskaitoje:- įrašyti pradinį pinigų likutį;- kiekvieną ūkinę operaciją, susijusią su atsiskaitomąja sąskaita, įrašyti į sąskaitos schemos debeto arba kredito dalį;- apskaičiuoti atsiskaitomosios sąskaitos debeto ir kredito apyvartas bei galutinį pinigų likutį.

  • MS PowerPoint 2048 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 51 puslapis (1218 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mindaugas
  • Buhalterinė apskaitos lygybė
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Buhalterinė apskaitos lygybė. (2018 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterine-apskaitos-lygybe.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 05:53
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo