Buhalterinės apskaitos organizavimas


Santrauka. Sammary. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Buhalterinės apskaitos organizavimas. Buhalterinės apskaitos esmė. Buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvoje. UAB „X a“ buhalterinė apskaita ir finansinių ataskaitų. Buhalterinės apskaitos tvarkymas. Finansinių ir mokestinių ataskaitų rengimas. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra ir kiti informacijos šaltiniai. Priedai.


Problema: Kokiais būdais ir metodais uždaroji akcinė bendrovė „xA“ organizuoja buhalterinę apskaitą, bei kaip parengti finansines ataskaitas, kad jos atspindėtų tikrąją įmonės būklę.

Darbo tikslas – išanalizavus taikomus apskaitos būdus ir metodus, parengti UAB „x A“ finansinės atskaitas.

4. Parengti įmonės uždarosios akcinės bendrovės „x A“ finansinės ir mokestines ataskaitas.

Šioje dalyje aptarta buhalterinės apskaitos esmė, jos samprata, pagrindiniai principai. Taip pat išanalizuotas buhalterinės apskaitos reglamentavimas Lietuvoje remiantis įvairiais teisės aktais.

Apskaita atsirado labai seniai, daugiau kaip 1 tūkstantį metų pr. Kristų. Tai rodo natūralų žmonių poreikį žinoti, ką ir kiek jie turi, kiek išleidžia bei kokias pajamas uždirba. Seniau tuos, kurie atlikdavo šiuos darbus, vadino raštininkais, iždininkais, vėliau – ekonomais, ūkvedžiais, sąskaitininkais. Šiandien – tai buhalteriai, apskaitininkai.

Taigi, apibrėžimų yra labai daug ir įvairių, tačiau esmė visų labai panaši. Visi apibrėžimai sako, kad apskaita registruoja, renka informaciją apie įmonės finansinę ir ekonominę veiklą, registruoja įvairius pasikeitimus.

Finansinė apskaita reglamentuojama vyriausybės ir parlamento patvirtintais teisės aktais. Jie derinami su tarptautiniais apskaitos standartais, Europos Tarybos direktyvomis, kitų tarptautinių institucijų norminiais dokumentais. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę (1990 m. kovo 11 d.) pradėta pertvarkyti finansinę apskaitą pagal rinkos ekonomikos reikalavimus (V. Lakis, 2009, 83-84 p.)

Be minėtų trijų buhalterinės apskaitos įstatymų, labai svarbią reikšmę integruojant Lietuvos buhalterinės apskaitos sistemą į Europos Sąjungos sistemą turi verslo apskaitos standartai.

Viršija 2 dydžius iš aukščiau nurodytų 3 įmonės dydžiu du metus iš eilės

TARPTAUTINIAI APSKAITOS STANDARTAI. Daugybė įmonių vykdo verslą daugiau nei vienoje šalyje. Plečiantis pasaulinei ekonominei integracijai, didėjant tarptautinėms investicijoms svarbu, kad valstybės kalbėtų ta pačia finansų kalba. Tai įtvirtinti 1973 m. birželio 29 d. buvo įkurtas tarptautinių apskaitos standartų (TAS) komitetas, tai nepriklausoma organizacija, rengianti ir tobulinanti tarptautinius apskaitos standartus tam, kad visose šalyse būtų laikomasi panašios apskaitos metodikos, kad visi informacijos vartotojai apskaitinę informaciją suvoktų vienodai.

Taigi, galime daryti išvadą, kad apskaita Lietuvoje yra reglamentuojama labai sunkiai ir sudėtingai. Apskaitą reglamentuoja įvairūs teisės aktai, VAS ir TAS.

Šiame skyriuje aptariamos užregistruotos ūkinės operacijos bendrajame žurnale 2017 metų gruodžio mėnesį. Atskleista UAB „Gabrielė A“ apskaitos politika. Sudarytos ir pakomentuotos finansinės ir mokestinės ataskaitos.

Uždaroji akcinė bendrovė „xA“ yra juridinis asmuo, kurios kapitalas padalintas į įmonės akcijas. Įmonės įstatinis kapitalas 92 352,93 eurų. UAB „x A“ Juridinių asmenų registre įregistruota 2017 metais. Bendrovė turi savo anspaudą, kuriame įrašyta UAB „x A“, Lietuvos Respublika ir gali jį keisti bei naudoti savo nuožiūra. Taip pat, įmonė yra PVM mokėtoja. Įmonėje dirba 10 darbuotojų.

Per gruodžio mėnesio laikotarpį UAB „x A“ buvo užregistruota 20 operacijos bendrajame žurnale (1 priedas), remiantis šiomis operacijomis sudaryti apskaitos registrai: bendrasis žurnalas, didžioji knyga.

Gruodžio 4 dieną įmonė pagal MN25 sumokėjo bankui avansą 4500 eurų, už automobilį, kurį pirko lizingo būdu įsigijo gruodžio 6 dieną.

Ši operacija padidino 1260 (sumokėti avansai už ilgalaikį materialųjį turtą) 4500 eurų ir sumažino 271(pinigai).

Pagal UAB „xA“ patvirtintą apskaitos politiką įmonė naudoja tiesiogiai proporcinga nusidėvėjimo metodą.

  • Microsoft Word 5524 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 26 puslapiai (4607 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabrielė
  • Buhalterinės apskaitos organizavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Buhalterinės apskaitos organizavimas. (2018 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterines-apskaitos-organizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 04:59
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo