Buhalterinės apskaitos praktika prekybos įmonėje


Kas yra bos programa. Maxima baze buhalteriu kontaktai. Bos programa maxima.

Įvadas. Bendroji dalis. Įmonės apibūdinimas. Bendrovės personalas. Įmonės apskaitos programos. Buhalterio pareiginiai nuostatai. Ilgalaikis turtas. Ilgalaikio materialaus turto apskaita. Trumpalaikis turtas. Atsargos. Parduotuvės Maxima atsargos. Prekių įkainojimo būdai ir pagal juos vykdomi prekių savikainos apskaičiavimai. Grynųjų pinigų kasoje apskaita. Pirkimų, pardavimų apskaita. Pirkimų apskaita. Pardavimų apskaita. Pagrindinės finansinės ataskaitos. Metinė finansinė ataskaita. Klaidų taisymas apskaitoje. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.

Įmonė, kurioje atlikau praktiką yra visiems gerai žinomas prekybos centras MAXIMA. Ji yra uždaroji akcinė bendrovė. Pilnas bendrovės pavadinimas yra MAXIMA LT, UAB. Per visą Lietuvą prekybos centrų yra 223, tačiau generalinė būstinė yra įsikūrusi Savanorių per. 247 LT-02300 Vilnius-53, Lietuva. Įmonės kodas 123033512. Generalinio direktoriaus telefono numeris 8-5 2686 787, faksas 8-5 2686 607. Elektroninis paštas maxima@maxima.lt.

Įmonės istorija prasideda dar nuo 1992 metų, kai Vilniuje buvo atidarytos kelios atskiros parduotuvės su skirtingais pavadinimais, žinomos kaip Vilniaus prekybos parduotuvėmis. Nuo 2011 metų spalio 5d. prekybos tinklui MAXIMA Lietuvoje vadovavo ilgametis įmonės darbuotojas Arūnas Zimnickas, tačiau 2014 metų rugpjūčio 26d. jį pakeitę dabartinis sėkmingai vadovaujantis prekybos tinklo Lietuvoje generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.

MAXIMOS didžiulė stiprybė yra darbuotojai, jie profesionalūs, lojalūs, ir maksimalistai. MAXIMA teigia, kad būtent dėka jų, bendrovė tapo Baltijos šalių mažmeninės prekybos lyderiais, bei didžiausias darbdavys Lietuvoje. Šiuo metu per visą Lietuvą dirba daugiau, nei 17 tūkstančių darbuotojų.

MAXIMA priima darbuotojus kaip minimaliai su vidurinės mokyklos pabaigimo diplomu, tuomet dar vyksta keletas savaičių apmokymų. Norint dirbti MAXIMOJE galima peržvelgti darbo pasiūlymus internete, tuomet nuvykti būtent į norimą parduotuvę įsidarbint kur yra laisva darbo vieta, kreiptis į administraciją arba kreiptis į personalo atrankos skyrius, kurie yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.

Kiekvienais metais įmonės centriniame biure, parduotuvėse ir maisto gamybos cechuose praktiką atlieką daugiau nei 1000 praktikantų. Jauni, žinių, idėjų ir noro dirbti kupini žmonės čia visuomet laukiami, tuo įsitikinau ir pati. Prieš dvejus metus pardavėjos praktiką atlikau taip pat šioje įmonėje, po praktikos likau dirbti parduotuvėje kasininkė-pardavėja ,po vienerių metų atsirado karjeros galimybių Maximos karjeros galimybių lentoje ir iki šiol sėkmingai jau vienerius metus dirbu Vyriausioji kasininkė. Dirbdama šioje įmonėje supratau, jog čia jaunam žmogui pati geriausia vieta atrasti save, ir siekti savo tikslo (norimų pareigų).

Pažiūrėjus Maximos oficialiame tinklapyje matyti, jog per visą Lietuvą yra reikalingų ganėtinai daug darbuotojų, tad ši bendrovė sukuria daug darbo vietų, o tai gerai Lietuvos ekonomikai ir didinant vidutinį pragyvenimo lygi šalyje. Bendrovėje dirba įvairių profesijų žmonės :

Parduotuvėje: kasininkai, salės darbuotojai, pardavėjai, konsultantai – pardavėjai, alkoholinių gėrimų konsultantai, krovėjai, vežimų surinkėjai, valytojai.

Parduotuvės administracijoje: kasų darbo vadovas (Vyr. kasininkai) , pamainų viršininko pavaduotojai, referentai, pamainos viršininkai, parduotuvės vadybininkai, parduotuvės direktoriai, parduotuvės direktoriaus pavaduotojai, gamybos cecho vadovai, prekių grupės vadovai, regiono direktoriai, parduotuvės apskaitininkai, prekių kokybės ir kainų kontrolieriai.

Sandėliuose : prekių priėmėjai, prekių rūšiuotojai, sandėlininkai, sandėlio darbų skirstytojai, sandėlio darbuotojai, sandėlio dispečeriai, sandėlių grupės vadovai, krovinių tikrintojai, logistikos procesų vadybininkai, muitinės deklarantai, muitinės tarpininko atstovai, prekių komplektuotojai, ekspeditoriai.

Apsaugoje: Apsaugos darbuotojai, apsaugos regiono vadovai.

Taip pat darbui centriniame biure reikalingi žmonės sugebantys dirbti su įmonės: pirkimais, rinkodara ir pardavimais, finansais, personalo valdymu, kokybės valdymu, įvaizdžiu ir komunikacija, logistika, turto valdymu, informacinėmis technologijomis.

BOS programoje yra ,,Kasos knyga‘‘ kurioje kiekvieną dieną visas finansinės operacijas atliekas parduotuvės vadovo paskirtas materialiai atsakingas darbuotojas vyr. kasininkas, ir uždarius dieną visą kasos knygą, visas pajamų ir išlaidų operacijas, dienos pradžios ir pabaigos likučius centrinėje kasoje, parduotuvės apyvartą peržiūri buhalteris. Šios programos privalumas tas, jog kiekvienos parduotuvės visą susistemintą informaciją mato buhalterijos skyriaus darbuotojai personalo skyriuje.

MAXIMA intranetinis puslapis „Amigo“ – tai labai naudingas ir patogus įrankis darbuotojams, jame yra ne tik įvairūs registrai ir jų koregavimai, tačiau ir visa svarbi informacija, kurios bet kada gali prireikti bet kuriam darbuotojui (nurodymai, įsakymai, aktai, nuostatai ir t.t. ).

Įmonės personalo skyriuje dirba daug materialiai atsakingų darbuotojų : buhalterių ir finansininkų. Buhalterinius duomenis tvarko ir sistemina buhalteriai, jų darbui nurodymus ruošia vyr. buhalteris ,kad viskas butų paruošta laiku. Vyr. buhalterio pareiginiai nuostatai galima sakyti nesiskiria nuo buhalterio pareiginių nuostatų, tačiau jis turi daugiau privilegijų, bei prisiima visišką atsakomybę už svarbiausių įmonės veiklos dokumentų parengimo organizavimą , bei buhalterinės apskaitos vykdymą.

Išsamesnė informacija apie ilgalaikį turtą yra analitinėse apskaitos kortelėse, kuriose atskirai užfiksuojamas kiekvieno įmonės veikloje naudojamo ilgalaikio turto pradine verte.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4811 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Buhalterinės apskaitos praktika prekybos įmonėje
    9.1 - 9 balsai (-ų)
Buhalterinės apskaitos praktika prekybos įmonėje. (2015 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterines-apskaitos-praktika-prekybos-imoneje.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 16 d. 09:44
×