Buhalterinės apskaitos praktikos ataskaita (2)


Šios praktikos tikslas. Darbo metodai. Praktikos uždaviniai. Organizacijos charakteristika. Valstybinė mokesčių inspekcija . Organizacinė struktūra. LR teisės aktai , kuriais vadovaujasi organizacija , vedant buhalterinę apskaitą. Organizacijoje naudojami apskaitos dokumentai. Ilgalaikio turto nusidevėjimo metodų taikymas. Debitoriniai ir kreditpriniai įsiskolinimai. Įmonėje taikoma darbo užmokesčio sistema. Įmonėje gaunamos pajamos ir patiriamos sąnaudos. Organizacijoje dirbančio buhalterio pareiginiai nuostatai darbo sąlygos bei atliekamos funkcijos. Veiklos sritis. Atliekamos pareigos. Buhalterio darbo sąlygos. Įmonės mikroklimatas išvados priedai.

Nuo pačių seniausių laikų kiekvienos valstybės ekonominį pagrindą sudaro mokesčiai ir turimas turtas. Antikos laikais mokesčiai buvo mokami auksu, sidabru, gyvuliais ir pan. Bėgant metams moderniausia mokesčių forma tapo pinigai, kurie jau egzistavo prieš 2000m. Kaip mūsų valstybė šiandien supranta sąvoką mokesčiai ? Mokestis kaip jį nusako LR mokesčių adimistravimo įstatymas, yra mokesčių mokėtojams nustatyta piniginė prievolė, o pagrindinė įstaiga prižiūrinti tvarką ir teikianti mokesčių mokėtojams paslaugas yra Valstybinė mokesčių inspekcija.

Pagrindinis mano tikslas atliekant pažintinę praktiką Klaipėdos AVMI buvo kuo išsamiau ir tikslingiau sužinoti buhalterės atliekamas funkcijas ir susipažinti su valstybinės įstaigos buhalterija. Praktikos išskirtinumas buvo tas, kad valstybinės įstaigos buhalterija labai skiriasi nuo uždarosios akcinės bendrovės buhalterijos. Šioje įstaigoje tvarko VMI prie FM darbuotojai ir skaitosi kaip samdytos įmonės valstybės tarnautojai.

Objektas, kuriame atliekama praktika – nuo 2015m. rugsėjo 3d. iki rugsėjo 25d. pažintinę praktiką atlikau Klaipėdos apskrities valstybinėje mokesčių inspekcijoje, H.Manto g. 2, LT-92138 Klaipėda. Šioje įstaigoje praktikos vadovė buvo paskirta Birutė Anglickienė.

Darbo metodai – mokslinės literatūros ir teorinių žinių taikymas praktikos metu.

Klaipėdos valstybinės mokesčių inspekcijos charakteristika :

4.Koordinuojant, kontroliuojant ir metodiškai vadovaujant užtikrinti efektyvų AVMI teritorinių skyrių darbą.

2. LR teisės aktai, kuriais vadovaujasi organizacija, vedant buhalterinę apskaitą

Valstybinėje mokesčių inspekcijoje buhalterinę apskaitą pagal naują įstatymą gali vesti kita samdyta įmonė, t.y., kad yra sudaryta sutartis ir Klaipėdos AVMI buhalterinę apskaitą veda VMI prie FM valstybės tarnautojai.

  • Apskaita Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1410 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gabriele
  • Buhalterinės apskaitos praktikos ataskaita (2)
    10 - 5 balsai (-ų)
Buhalterinės apskaitos praktikos ataskaita (2). (2015 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterines-apskaitos-praktikos-ataskaita-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:56
×