Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai


Įvadas. Pagrindiniai buhalterinės apskaitos principai. Finansinė apskaita Lietuvos įmonėse yra vedama šiais 9 pagrindiniais buhalterinės apskaitos principais. Svarbiausi buhalterinės apskaitos principai. Buhalterinės apskaitos reikalavimai. Išvados. Šaltiniai.


Apskaita yra matematikos mokslo šaka, panaudojama praktikoje, kai norima atrasti bendrovės klestėjimo ar žlugimo priežastis. Apskaitos principai verslo įmonėse pritaikomi praktiškai atliekant auditavimą bei sudarant buhalterines apskaitas.

Lietuvoje apskaitą reglamentuoja specialus įstatymas. Jis nustato ribotos ir neribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų, išteklių ir mokesčių fondų, ūkininkų ūkių, gyventojų, kurie verčiasi individualia veikla (nuolatinių Lietuvos gyventojų, kurie verčiasi individualia veikla, ir nenuolatinių Lietuvos gyventojų, veikiančių per nuolatinę bazę Lietuvos Respublikoje), užsienio juridinių asmenų filialų ir atstovybių, esančių Lietuvos Respublikoje, (ūkio subjektai) turto, nuosavo kapitalo, finansavimo sumų, įsipareigojimų buhalterinę apskaitą, jos organizavimą ir tvarkymą.

Buhalterinės apskaitos vedimas laikomas didelės atsakomybės ir kruopštumo reikalaujančiu darbu. Reikalingas ne tik kruopštumas, bet ir itin stiprią kompetenciją turintis apskaitą vedantis specialistas. Norint neatsilikti nuo technologijų, naujovių bei tobulėjimo, siekiant geriausio rezultato, būtina nuolat sekti tarptautinio lygio, bei Lietuvos apskaitos naujoves, mokestinių įstatymų pasikeitimus, aktyviai dalyvauti kompetetingų įmonių organizuojamuosiuose seminaruose mokesčių– buhalterinės apskaitos klausimais.

Buhalterinė apskaita skirstoma į dvi svarbiausias apskaitos rūšis – finansinę ir vadybos bei kaštų apskaitas. Vadybos ir kaštų apskaita yra priemonė, skirta aprūpinti įmonės vadovus ir vadybininkus informacija, reikalinga vadybos sprendimams priimti, o finansinė apskaita aprūpina informacija akcininkus bei potencialius akcininkus, kreditorius, finansų analitikus, ekonomistus bei valstybines įstaigas.

2.1. Finansinė apskaita Lietuvos įmonėse yra vedama šiais 9 pagrindiniais buhalterinės apskaitos principais:

Kiekvienas apskaitos subjekto laikymas atskiru apskaitos vienetu vadinamas – Įmonės principu. Tai yra – į įmonę savininkų investuotas turtas apskaitoje turi būti atskiriamas ir vertinamas atskirai nuo šio savininko asmeninio turto. Buhalterinė apskaita rodo tik konkrečios įmonės veiklą.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1535 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lukas
  • Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai
    10 - 1 balsai (-ų)
Buhalterinės apskaitos principai ir reikalavimai. (2020 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalterines-apskaitos-principai-ir-reikalavimai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 23:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo