Buhalterinių įmonių verslo aplinkos analizė


Buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklos pristatymas. Technologinė aplinka. Buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklai labiausiai įtaką darantys veiksniai. Buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklos prognozė pusmečiui. Išvados. Literatūra.

Darbo aktualumas. Šiomis dienomis, nuolatos vykstantys nesustabdomi ekonomikos globalizavimo ir integravimosi procesai, sukelia socialinius, ekonominius bei politinius pokyčius ir daro didelę įtaką verslo aplinkai. Visa tai paskatina įmones keisti tradicinį požiūrį į verslą ir ieškoti naujų konkurencinį pranašumą užtikrinančių priemonių. Daugumos įmonių sėkmė priklauso nuo to, kiek ji stebi ir kontroliuoja savo aplinką, kaip ji sugeba reaguoti į pokyčius. Tad, būtina žinoti, kokie aplinkos veiksniai lemia įmonės veiklą, šiuos veiksnius analizuoti ir įvertinti. Aplinkos veiksnių analizė padeda įmonei nuolat vertinti esamą padėtį rinkoje, pažinti savo vartotojus, jų norus bei lūkesčius, išaiškinti esamus bei potencialius konkurentus, įvertinti tolimesnį veiklos augimą ir t.t.

Darbo objektas – verslo aplinkos prognozė.

Darbo tikslas – atlikti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių verslo aplinkos prognozę.

Darbo uždaviniai:

Pristatyti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklą;

Ištirti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių išorinę aplinką;

Išskirti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklai labiausiai įtaką darančius veiksnius;

Pateikti buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiklos prognozę pusmečiui.

Buhalterinės paslaugos Lietuvoje atsirado daugiau nei prieš 10 metų. Buhalterines paslaugas gali teikti juridiniai ir fiziniai asmenys. Dažniausiai paslaugų pasiūlą sudaro:

deklaracijų įvairioms finansinėms institucijos pateikimas,

Šių įmonių tikslas yra teikti kvalifikuotas ir kokybiškas buhalterines apskaitos paslaugas, maksimaliai tenkinat klientų poreikius.

Buhalterines paslaugos teikiamos smulkioms ir vidutinėms įmonėms, kurių teisinis statusas gali būti: uždaroji akcinė bendrovė, mažoji bendrija, individuali įmonė bei viešoji įstaiga. Smulkių ir vidutinių įmonių veikla būna skirtinga, todėl teikdamos buhalterinės paslaugas įmonės turi turėti kvalifikuotus darbuotojus.

Ši aplinka teisiškai reguliuoja įmonės atliekamą veiklą, todėl yra svarbi makroaplinkos dalis, nulemianti teisėtus buhalterines paslaugas teikiančių įmonių veiksmus rinkoje. Buhalterinės apskaitos, uždarųjų akcinių bendrovių, pelno mokesčio, pridėtinės vertės, valstybinio socialinio draudimo įstatymai, Verslo apskaitos standartai ir Tarptautiniai apskaitos standartai bei teisės aktai lemia įmonių veiklą, nustato taisykles, kuriomis vadovaujantis privaloma vykdyti veiklą. Buhalterines apskaitos įmones labiausiai veikia LR buhalterinės apskaitos įstatymas, nes jis reglamentuoja ne tik pačių įmonių buhalterinę apskaitą, bet ir paslaugų teikimą. Šių įmonių paslaugų teikimą apsunkina dažnai besikeičiantys Lietuvos Respublikos įstatymai, Verslo apskaitos standartai, kadangi tai reikalauja papildomo laiko ir lėšų darbuotojų apmokymui. Taip pat būtina išmanyti ir ES direktyvas, nes įmonės teikia paslaugas klietams, kurie bendradarbiauja su užsienio klientais. Artimiausiu metu numatomas Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pakeitimas. Šiuo įstatymu keisis individualių įmonių savininkų, mažųjų bendrijų narių ir ūkinių bendrijos tikrųjų narių socialinio draudimo įmokos.

Apibendrinant politinę – teisinę aplinką, galima teigti jog ji yra palanki, kadangi nenumatomi reikšmingi įstatiminės bazės pakeitimai. O besikeičiantis Valstybinio socialinio draudimo įstatymas didelės įtakos buhalterines paslaugas teikiančioms įmonėms neturėtų daryti.

Infliacija jau kurį laiką yra labai maža ir stabili. Tai lemia vartotojams palanki žaliavų kainų kaita pasaulyje bei žema infliacijos aplinka euro zonoje. Lietuvos bankas prognozuoja, kad 2014 ir 2015 m. infliacija euro zonoje taip pat bus mažesnė, nei buvo prognozuota. Šios išorės veiksnių prognozės skatina tikėtis mažesnės, nei prognozuota anksčiau, infliacijos Lietuvoje: numatoma, kad šiemet ji bus 0,3 proc., o kitąmet prognozuojama – 0,9 proc. Reikšmingai mažinti infliacijos prognozės kol kas neskatina Rusijos taikomas maisto importo ribojimas, nors jis sumažino žemės ūkio produktų supirkimo kainas, tačiau vartotojų kainoms Lietuvoje didesnio poveikio neturėjo.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3244 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Buhalterinių įmonių verslo aplinkos analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Buhalterinių įmonių verslo aplinkos analizė. (2015 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/buhalteriniu-imoniu-verslo-aplinkos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:16
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo