Buityje naudojamų cheminių priemonių įtaka žmogui ir gamtai


Įvadas. Cheminių priemonių įtaka žmogui ir gamtai. Cheminių priemonių patekimas į žmogaus organizmą. Skalbimo ir skalavimo priemonės. Muilas. Indų plovimo priemonės. Buitinės chemijos priemonės su chloru. Valymo priemonės. Aerozoliai buityje. Cheminių medžiagų patekimas į gamtą. Pavojingiausios cheminės medžiagos. Kaip apsaugoti save ir gamtą. Apsisaugojimas nuo buityje naudojamų priemonių. Cheminių medžiagu skirstymas. Išvados. Naudota literatūra.


Kiekvieną dieną vis dažniau žmonės naudoja chemines priemones namuose, perka tokias valymo priemones, kurios greitai ir be jokių rūpesčių išvalo nešvarumus, tačiau nekreipia dėmesio koks jų poveikis gamtai ir jų pačių sveikatai gali būti didelis. Todėl būtina saikingai naudoti buitinės priemones, nereikia siekti idealios švaros savo namuose, viskas turi būti su saiku. Ypač pagalvojant apie savo sveikatą ir gamtą, cheminių priemonių įtaką joms. Žmonės turėtu rinktis nekenkiančias priemones gamtai ir tokias, kurios yra sveikesnes sveikatai. Šią temą pasirinkau todėl, nes šiomis dienomis yra aktuali gyvenime ir vis plačiau aptarinėjama pasaulyje.

Buitinės chemijos priemonių yra tikrai nemažai, todėl aptarsiu keletą žmogaus organizmui kenkiančių priemonių, kurios dažniausiai naudojamos buityje.

Galima teigti, kad kas dieną atsiranda vis nauji skalbimo milteliai, žadantys skalbinius puikiai išskalbti, išbalinti, išimti dėmes ir kt. Tačiau mažai kas pagalvoja apie tai, kad viskas kas žadama reklamoje pasiekiama skalbimo milteliuose didinant aktyvių medžiagų kiekį. Atsirasti alerginei reakcijai užtenka mažo kontakto su mažu kenksmingos medžiagos kiekiu. Taigi norėdami išsaugoti sveikatą po skalbimo būtina labai gerai perskalauti skalbinius.

Didžiausią muilo pagrindą sudaro šarmas. Muile akcentuojama viena šarmo savybė –neutrali reakcija - pH 5,5. Kadangi rankų muilas iš tiesų turi neutralią reakciją, maišydamasis su vandeniu, jo šarminis balansas iš tiesų pasislenka į vandens, o ne muilo, savybių pusę.

Beveik 1 muilo gramui tenka ne mažiau 100 ml vandens, taigi muilui susimaišius su vandeniu jo vertinga savybė pH 5,5 tiesiog ištirpsta. Labai dažnai parduotuvėse matoma antiseptinis t. y. bakterijas naikinantis muilas. Jis dažnai pateikiamas kaip gydomoji priemonė. Galima sakyti, kad jis lyg tai apsaugo odą nuo bakterijų, tačiau tai melaginga. Toks muilas kenksmingas žmogui, jį naudojant būna visai kitoks efektas, nes esančios jame antibakterinės medžiagos sunaikina ir ant odos esančius naudingus mikroorganizmus, kurie neleidžia daugintis ligas sukeliančioms bakterijoms. Tuo tarpu oda lieka be apsaugos nuo infekcijų ir bakterijų.

  • Microsoft Word 214 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1903 žodžiai)
  • Dovilė
  • Buityje naudojamų cheminių priemonių įtaka žmogui ir gamtai
    8 - 1 balsai (-ų)
Buityje naudojamų cheminių priemonių įtaka žmogui ir gamtai. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/buityje-naudojamu-cheminiu-priemoniu-itaka-zmogui-ir-gamtai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:42
×