Buivydiškių parko parterinės dalies aplinkos sutvarkymo projektas


Įvadas, darbo tikslas ir uždaviniai. Informacinių šaltinių apžvalga. Esamos situacijos analizė. Reljefo analizė. Dirvožemio analizė. Parterį supantis kraštovaizdis. Esamų želdinių ir takų būklė. Esamų želdinių inventorizavimo duomenys ir jų būklė. Esamų takų inventorizavimo duomenys ir jų būklė. Meninis kompozicinis sprendimas. Meninės išraiškos priemonės. Želdynų kompozicijos pagrindiniai dėsniai ir principai. Medžių ir krūmų išdėstymas, įrengimo technologija. Parteryje sodinamų medžių ir krūmų bendra charakteristika. Medžių ir krūmų sodinimas. Medžių ir krūmų priežiūra. Gėlyno įrengimo technologija ir priežiūra. Gėlyno įrengimas. Gėlyno priežiūra. Vejos įrengimas ir priežiūra. Vejos sodinimas. Vejos priežiūra. Vejos auginimo problemos ir jų sprendimo būdai. Takų ir aikštelių įrengimas. Takų ir aikštelių įrengimo technologija. Takų priežiūra. Laiptų įrengimas. Mažosios architektūros įrengimas. Suolelių įrengimas. Lauko apšvietimo įrengimas. Darbo organizavimo dalies projekto sudarymas. Darbų sauga. Lokalinė sąmata. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Santrauka. Zusammenfassung.

Mano baigiamojo darbo tema, „Buivydiškių parko parterinės dalies aplinkos sutvarkymo projektas“, šiame darbe buvo atsižvelgta į dabartinę šalies parkų būklę, kadangi beveik pusė parkų yra apleisti ir visiškai netvarkomi. Šiandien pakankamai gerai prižiūrimi ir tvarkomi parkai sudaro vos 20 % visų šalies parkų. Senieji dvarų parkai yra neatskiriama mūsų šalies kultūros paveldėjimo dalis, todėl jų tinkama apsauga ir priežiūra yra vienas iš svarbiausių šalies kultūros uždavinių, nes gerai sutvarkytas ir prižiūrimas parkas yra neįkainojamas visuomenės turtas. Lietuvos parkų tvarkymo praktika rodo, kad parkai gali būti gerai sutvarkyti ir tinkamai prižiūrimi, jei tik jų tvarkymui ir priežiūrai būtų skiriama daugiau dėmesio ir iniciatyvos, reikia tik to labai norėti.

  • Aplinka Diplominis darbas
  • Microsoft Word 91 KB
  • 2013 m.
  • 52 puslapiai (13479 žodžiai)
  • Andrius
  • Buivydiškių parko parterinės dalies aplinkos sutvarkymo projektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Buivydiškių parko parterinės dalies aplinkos sutvarkymo projektas. (2013 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/buivydiskiu-parko-parterines-dalies-aplinkos-sutvarkymo-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:49
×