Bulgarijos socialinės ir ekonominės raidos rodiklių palyginamoji analizė


Įvadas. Bulgarijos valstybės socialinės ir ekonominės raidos tendencijos ir jų palyginimas su Lietuvos padėtimi. BVP dinamika. Šalies investicinis patrauklumas. Fiskalinė politika. Monetarinė politika. Užimtumo ir nedarbo situacija. Tarptautinė prekyba. Bulgarijos valstybės ekonomika po pasaulinės ekonominės krizės. Išvados. Naudota literatūra.

Šio namų darbo tikslas yra išanalizuoti Bulgarijos socialinius ir ekonominius raidos rodiklius ir juos palyginti su Lietuva. Bus nagrinėjamas kiekvienos šalies BVP, jo dinamika, kitimo priežastys, taip pat apžvelgiamas šalies investicinis patrauklumas (kiek užsienio investicijų, kokios sritys patrauklios užsienio investicijoms, kokios šalys investuoja). Taip pat fiskalinė bei monetarinė politikos, užimtumo ir nedarbo situacija, tarptautinė prekyba ir pan. Šiame makroekonomikos namų darbe daugiausiai naudotasi internetiniais puslapiais, kuriuose buvo apstu įvairios informacijos apie gyvenimo kokybę bei ekonominę situaciją Bulgarijoje bei Lietuvoje taip pat šiek tiek buvo naudotasi vienu baigiamuoju bakalauriniu darbu apie Lietuvos monetarinę politiką. Namų darbe matysime nemažai diagramų, kurios nemažai padėjo atlikti analizę.

Bendrasis vidaus produktas (BVP) Lietuvoje padidėjo 3,3 % 2013-tųjų ketvirtą ketvirtį, palyginus su tuo pačiu ketvirčiu pernai. BVP metinis augimo tempas yra nustatomas Statistikos departamento. Šis tempas nuo 1996 iki 2013 buvo 4,54%, 2003 metų per ketvirtąjį ketvirtį pasiekė visų laikų aukštumas, tai yra 11,6%, o rekordiškai krito net -15% antrąjį ketvirtį 2009. Lietuvoje, metinis BVP augimo rodiklis matuoja visų prekių ir paslaugų, pagamintų šalies ekonomikoje per metus, vertės pokyčius.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 627 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2595 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Bulgarijos socialinės ir ekonominės raidos rodiklių palyginamoji analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Bulgarijos socialinės ir ekonominės raidos rodiklių palyginamoji analizė. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/bulgarijos-socialines-ir-ekonomines-raidos-rodikliu-palyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:20
×