Bulvių auginimo technologija ekologiniame ūkyje


Referatas apie bulves. Bulviu auginimo technologijos. Referatas bulves. Bulviu tręšimas. Bulviu paseliu prieziura. Referatas apie bulviu auginima. Bulviu augimo fazes. Ekologiškas bulvių auginimas. Kiek bulvės uzmezga bulviu. Bulviu auginimas ir tręšimas.

Įvadas. Bulvių fiziologinės morfologinės savybės ir vystimosi tarpsniai. Bulvių poreikis aplinkos sąlygoms. Dirvos parinkimas ir bulvių vieta sėjomainoje. Dirvos paruošimas ir sodinimas. Bulvių tręšimas. Pasėlių priežiūra ir piktžolių naikinimas bulvių pasėliuose. Bulvių derliaus nuėmimas, laikymas. Išvados. Literatūra.

Bulvės lietuvoje nuo seno yra labai svarbūs maistiniai augalai. Jas gyventojai labai mėgsta, dažnai vadina antrąja duona, nes anksčiau javų nederliaus metais bulvės neretai iš tikro pakeisdavo tikrąją duoną ir būdavo labai svarbūs maisto produktai. Jos auginamos ne tik laukuose, bet ir daržuose, sodų bendrijose. Bulves augina beveik visi, kas turi bent kiek dirbamos žemės.

2007 metais bulvės lietuvos ekologinės gamybos ūkių pasėlių struktūroje sudarė ape 1% bendro ploto. Bulves mažais ploteliais augina ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų dalis ir jos įgauna vis didesnę paklausą vartotojų tarpe.

Tikslas: pateikti bulvių auginimo technologija ekologiniame ūkyje. Bulvės (solanom tuberosum l. ) yra kilusios iš pietų ir centrinės amerikos. Į europą jas parvežė ispanai 16 - to amžiaus antroje pusėje. Bulvės lietuvoje paplito 18 – to amžiaus pabaigoje.

Bulvės yra daugiamečiai augalai. Tačiau vėsaus klimato sąlygomis jų stiebagumbiai neatlaiko minusinės temperatūros (sušąla), todėl čia bulvės tampa vienamečiais kultūriniais augalais. Dauginamos vegetatyviniu būdu ir sėklomis. Dėl maisto medžiagų trūkumo pirmaisiais metais iš sėklos išaugęs augalas yra silpnas, stiebagumbių užmezga mažai. Dėl šių priežasčių žemės ūkio praktikoje bulvės iš sėklų europoje neauginamos. Iš sėklų auginamos tik išvedant naujas veisles, auginant hibridinę sėklą.

Šaknys. Šaknų sistema yra dvejopa: iš sėklų išaugusių bulvių - liemeninė, o iš stiebagumbių - kamuolinė. Dauguma šaknų ariamajame sluoksnyje būna įsiskverbusios iki 30 - 35 cm gylio, tačiau kai kurios įsiskverbia net iki 70 - 80 cm, o kartais ir giliau. Ankstyvųjų bulvių veislių šaknys būna arčiausiai dirvos paviršiaus. Kuo veislė vėlyvesnė, tuo šaknys skverbiasi giliau į žemę. Purioje ir pakankamai drėgnoje dirvoje bulvių šaknų sistema būna labai gerai išsivysčiusi ir išauga didelis stiebagumbių derlius. Bulvių šaknų sistema silpnesnė nei javų ar runkelių, tačiau pasižymi aktyviomis siurbimo savybėmis. Šaknų išsivystymas priklauso nuo biologinių veislės savybių ir augimo sąlygų.

  • Žemės ūkis Kursinis darbas
  • Microsoft Word 145 KB
  • m.
  • 21 puslapis (5379 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Bulvių auginimo technologija ekologiniame ūkyje
    10 - 1 balsai (-ų)
Bulvių auginimo technologija ekologiniame ūkyje. (2012 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/bulviu-auginimo-technologija-ekologiniame-ukyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:59
×