Burlaivio Meridianas Klaipėdoje istorija


Įvadas. Mažo burlaivo didelė istorija. Pokario metai. Burlaivio likimo vingiai. Kitų Suomijos dovanotų laivų likimas. Barkentinos „Meridianas“ dabartis. Mūsų laikai. „Meridiano“ restoranas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Darbo aktualumas – Istorija visais laikais buvo aktualija, o gyvenimas Klaipėdoje – tai puiki proga susipažinti su Lietuvos krašto praeitimi. Net ir dabar atsidūrus Klaipėdos senamiestyje sunku patikėti, kad tiek daug istorijos dar gyvena jo gatvėse. Istorija yra čia ir dabar. Keli istoriniai laikotarpiai atsidūrė vienoje vietoje ir tą vietą mes šiandien vadiname Klaipėda.

Darbo objektas – viena lankomiausių vietų visame Klaipėdos mieste, burlaivis „Meridianas“.

Darbo tikslas: Susipažindinti žmonės iš kitų miestų su dalelė Klaipėdos istorijos, o vietinėms gyventojams duoti truputi daugiau informacijos nei jie žinojo iki šiandienos.

Darbo struktūra: pirmoje darbo dalyje aprašoma barkentinos istorija bei jos ilgas kelias iki jos visiems žinomos vietos.

Antroje darbo dalyje aprašoma laivo dabartis bei pateikiama trumpa informacija apie jo „brolius“ ir „seseris“.

1945 m. Antrasis Pasaulinis Karas atnešė žmonijai didžiulių nelaimių – daugiau negu 55 mln. žmonių žuvo, 35 mln. liko neįgalėsiais. Koncentracijos stovyklose sunaikinta daugiau kaip 8 mln. taikių gyventojų. Tremtyje mirė 5 mln. žmonių. Milžiniški buvo ir materialiniai nuostoliai – visiškai sunaikinti didžiuliai Europos plotai. Antrasis pasaulinis karas iš esmės pakeitė valstybių padėtį tarptautinėje arenoje. Karo išvakarėse pasaulinę politiką lėmė septynios didžiosios valstybės: Didžioji Britanija, Prancūzija, Tarybų Sąjunga, Vokietija, Italija, Japonija ir JAV. 1945 m. Vokietija patyrė visišką pralaimėjimą ir besąlygiškai kapituliavo.

Taikos metu prasidėjo reparacijų metas. Vokietija ir jos sąjungininkai kaip karą pralaimėjusios šalys turėjo mokėti nukentėjusiems baudą už padaryta žalą. Dažniausiai tai būdavo piniginės išmokos, bet Suomija pakeitė šį stereotipą. Suomija 1944 metais pasirašė paliaubos sutartį su Tarybų Sąjunga ir turėjo sumokėti 300 mln. JAV dolerių. Taip pat už 66,2 mln. JAV dolerių buvo pažadėta pagaminti barkentinas ir perduoti jas Tarybų Sąjungai.

Kadangi Suomija garsėjo savo laivų statyba, kaip kontribucija suomiai ir nusprendė padovanoti Tarybų Sąjungai 14 burlaivių, pagaminti Turku „LaTe“ laivų gamykloje. Iš viso buvo pagaminti 49 vienodi laivai. Lietuva irgi gavo vieną burlaivį kuris net ir dabar stovi prie Danės upės kranto Klaipėdoje. Tas laivas – legendinis burlaivis „Meridianas“ vienas iš ilgiausiai išsilikusių burlaivių iš visų keturiolikos, pagamintų Turku.

  • Laivyba Referatas
  • Microsoft Word 921 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1791 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vladlen
  • Burlaivio Meridianas Klaipėdoje istorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Burlaivio Meridianas Klaipėdoje istorija. (2016 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/burlaivio-meridianas-klaipedoje-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:25
×