Burna ir jos ertmė


Burnos sandara. Burnos anatomija. Gomurys. Kietasis gomurys. Burna ertme. Burnos ertme. Burnos ertmės ziotys.

Burna ir jos ertmė. Burna. Burna (lot. Oris) – yra pradinė virškinamojo kanalo dalis. Burnos ertmė. Už dantų ir dantenų yra burnos ertmė (Lot. Žiotys. Už ertmės yra su ryklę susijungianti anga – žiotys (fauces). Apie žiotis yra leli limfoidinio audinio telkiniai. Kiti trys migdolai yra už žiočių – ryklėje (vienas ryklės ir du ausies vamzdžio). Burnos ertmės organai. Liežuvis (Lot. Lingua) – tai raumeninis organas. Dantys (Lot. Dentes) – tai yra organai , kurie pirmiausia yra skirti mechaniškai apdoroti maistą. Burnos liaukos (Lot. Glandulae oris) – burnos prieangyje.

Burna (lot. Oris) – yra pradinė virškinamojo kanalo dalis. Skiriama burnos prieangis, burnos ertmė ir jos organai: dantys, liežuvis, seilių liaukos. Burnos prieangį iš priekio ir šonų supa skruostai ir lūpos,iš užpakalio ir šonų - visų žandikaulių dantinių ataugų lankai su ir dantenomis.

Už dantų ir dantenų yra burnos ertmė (Lot. Cavitas oris), jos dugną sudaro malamasis poliežuvio raumuo, o stogą – kietasis ir minkštasis gomuriai. Kietąjį gomurį sudaro gleivine išklotas kaulinis gomurys, o minkštajį – gleivinės apsupti tempiamasis ir keliamasis gomurio burės raumenys. Į užpakalį atkreiptas minkštojo gomurio kraštas vadinamas gomurio bure. Ji kartu su liežuvėliu, minėtų raumenų veikiama, įsitempia, pakyla ir atskiria burninę ryklės dalį nuo nosiaryklės.

  • MS PowerPoint 166 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (316 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vidmantė
  • Burna ir jos ertmė
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Burna ir jos ertmė. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/burna-ir-jos-ertme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 11:03
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo