Burnos, dantų, protezų priežiūra


Įvadas. Burnos ir dantų priežiūra. Burnos priežiūra. Higieninės dantų priežiūros priemonės. Dantų protezų plovimas ir priežiūra. Ką daryti jei protezai siplnai laikosi? Laikinų protezų priežiūra. Nuolatinių protezų priežiūra. Išvados. Literatūros šaltinių sąrašas.


Neturintys dantų pacientai nešioja dantų protezus, kurie gali būti laikini ar nuolatiniai. Todėl juos reikia ypatingai prižiūrėti. Burnoje, po dantų protezais, nuolat kaupiasi nešvarumai. Dantų protezai gaminami iš ypatingų medžiagų, todėl jiems valyti bei prižiūrėti reikalingos specialios priemonės.

Burnos higiena ir dantų švara padeda išsaugoti sveikus dantis. Burnos higienai yra naudojami dantų šepetėliai, higieniniai siūlai, dantų krapštukai, dantų pastos ir kt. Labai svarbu nuotalinė burnos ertmės priežiūra, nes susidariusios „nuosedos“, o ypač tarp dantų susirinkę maisto likučiai yra dantų ir dantenų priešas. „Nuosedos“ – tai plona plėvelė, kurią sudaro bakterijos ir maisto likučiai.

Vyresniame amžiuje traukiantis dantenoms, susidaro papildomos sąlygos dantų ėduoniui atsirasti. Būtų idealu, jei maisto likučiai iš dantų būtų pašalinami po kiekvieno valgymo. Jei išvalyti dantis tuo metu nėra galimybės, patartina suvalgyti obuolį, kadangi jis turi daug skaidulinių medžaigų. Nemažai likusių maisto dalelių pašalinama gerant vandenį, tačiau tarpdančiuose dar daug lieka maisto dalelių. Valytį užbaigti galima šilkiniu siūlu ar dantų krapštuku. Kai kurių žmonių problema – blogas kvapas iš burnos, nors pats žmogus gali ir nežinoti apie savo bėdą. Kiekvienas žmogus turi valyti dantis šepetėliu ryte ir vakare, o po kiekvieno valgio skalauti burną vandeniu arba antipestiku.

Būtina geros asmens burnos higienos sąlyga – pagrindinių burnos higienos priežiūros taisyklių laikymasis:

du kartus per metus būtinai apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą;

dantų šepetėlį keisti kas 3 mėnesius, o jei susidėvi – dažniau;

dantis būtina valyti 2kartus per dieną – ryte ir vakare po valgio;

Dantų šepetėlis turi būti patogus, maža galvutė ir ilga rankena. Dantų šepetėliai turėtų būti keičiami, kai jų šereliai pradeda skėstis į šonus t.y., kas 3-4 mėnesius.

Epiteliniai burnos audiniai yra labai jautrūs pažeidimams ir infekcijoms.

  • Slauga Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1736 žodžiai)
  • Kolegija
  • Brigita
  • Burnos, dantų, protezų priežiūra
    10 - 2 balsai (-ų)
Burnos, dantų, protezų priežiūra. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-dantu-protezu-prieziura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:08
×