Burnos epitelio, svogūno epidermio ir elodėjos asimiliacinio audinio ląstelių palyginimas


Svoguno audiniai. Tyrimas su mikroskopu elodeja svoguno odele. Elodėjos ląstelės.

Burnos epitelio, svogūno epidermio ir elodėjos asimiliacinio audinio ląstelių palyginimas. Teorija Turėtų matytis visų šių ląstelių branduoliai. Ląstelių išvaizda turėtų skirtis. Tikslas Palyginti burnos epitelio, svogūno epidermio, elodėjos asimiliacinio audinio lasteles. Hipotezė Žiūrint pro šviesinį mikroskopą, matome ląstelių branduolius, chloroplastus. Priemonės. Darbo eiga. Rezultatai. Išvada.

Priemonės: Šviesinis mikroskopas, stikleliai( ant jo dedami tiriamieji objektai), dengiamieji stikleliai, pincetas, skalpelis, pipetės, jodas, metilo mėlis.

Paėmėme stiklelį ir įdėjus jį į burną perbraukėme per vidinią skruosto pusę. Tokiu būdu paėmusios seilių, nustūmėme jas į stiklelio vidurį. Tuomet naudojantis pipete ant burno epidermio mėginio užlašinome metilo mėlio ir mėginį atsargiai( kad nesusidarytų oro tarpų) uždengėme dengiamuoju stikleliu. Tuomet ėmėme tyrinėti objektą per mikroskopą. Pamatėme burnos epidermio ląstelę ir jos branuolį. Didinome x100

Paėmusios svogūną, su skalpeliu nuėmėme pirmąjį sluoksnį ir iš jo vidinės pusės nulupome ploną, permatomą plėvelę – epidermį. Plėvelę uždjome ant stiklelio. Ant plėvelės su pipette užlašinome jodo ir atsargiai( kad nesusidarytų oro tarpų) uždengėme dengiamuoju stikleliu.

  • Microsoft Word 18927 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (260 žodžiai)
  • Dovilė
  • Burnos epitelio, svogūno epidermio ir elodėjos asimiliacinio audinio ląstelių palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Burnos epitelio, svogūno epidermio ir elodėjos asimiliacinio audinio ląstelių palyginimas. (2014 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-epitelio-svoguno-epidermio-ir-elodejos-asimiliacinio-audinio-lasteliu-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 21 d. 04:27
×