Burnos ertmės priežiūra esant bruksizmui


Įvadas. Bruksizmo įtaka saveikatai. Bruksizmo gydymas. Profiasionali burnos higiena esant bruksizmui. Išvados. Literatūra.


Tikslas : sužinoti kuo naudinga profiasionali burnos higiena esant bruksizmui

Miego bruksizmas yra reguliuojamas centralizuotai (patafiziologiniai ir psichsocialiniai veiksniai), o ne periferijoje (morfologiniai veiksniai). Dieninis bruksizmas charakterizuojamas kaip nuolatinis kramtomųjų raumenų susitraukinėjimas, kliniškai apibrėžiamas kaip stiprus dantų sukandimas. Tai nebūtinai yra žalingas įprotis, dažniau stiprų dantų sukandimą dienos metu paskatina nerimas bei žemas organizmo gebėjimo lygis kovoti su stresu. Daugumai žmonių yra tekę stipriai sukąsti dantis dienos metu, tačiau, kai dantų sukandimas tampa lėtinis, periodiškai besikartojantis, tai vadinama dieniniu bruksizmu ir šis sutrikimas ilgainiui sukelia smilkininio apatinio žandikaulio sąnario ir kramtomųjų raumenų skausmą ir funkcijos sutrikimus. Miego bruksizmas susijęs su apatinio žandikaulio judėjimo sutrikimu miegant, kuomet žandikauliai yra stipriai sukandami ir pradedama griežti dantimis. Kramtomųjų raumenų susitraukimas miego bruksizmo metu vidutiniškai yra net kelis kartus stipresnis, lyginant su sveikų žmonių, kurie šio sutrikimo neturi, kramtymo raumenų susitraukimu. Stiprus raumenų susitraukimas gerokai viršija maksimalų žmogaus, griežiančio dantimis, gebėjimą sukąsti dantis. Manoma, kad miego bruksizmas yra pavojingiausias ir sukeliantis daugiausia žalos. Dažniausios bruksizmo pasekmės yra pasikartojantys galvos skausmai, patologinis dantų nusidėvėjimas, taip pat, nuolatiniai miegojimo partnerio skundai dėl skleidžiamų garsų, kurie girdimi griežiant dantimis . Taip pat, skundžiamasi jaučiamu diskomfortu kramtomųjų raumenų srityje, nuovargiu, skausmu ar žandikaulio ,,užsirakinimu” pabudus, apatinio žandikaulio deviacija išsižiojimo metu, nekontroliuojami apatinio žandikaulio judesiai. Pacientas gali skųstis suprastėjusia klausa, ausies niežuliu, užsikimšimo jausmu, otalgija. Gali pasireikšti gerklės skausmas, laringitas, balso sutrikimai (neįprastas balsas), svetimkūnio jausmas gerklėje.Gali skaudėti kaklo, sprando sritį, pečius, nugarą, gali būti sutrikęs kaklo judrumas.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1420 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Burnos ertmės priežiūra esant bruksizmui
    10 - 2 balsai (-ų)
Burnos ertmės priežiūra esant bruksizmui. (2019 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-ertmes-prieziura-esant-bruksizmui.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 29 d. 09:33
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo