Burnos gleivinės pažeidimai užsikrėtus živ ar sergant aids


Gleivines pazeidimas. Ziv burnoje. Gauruotoji leukoplakija. Kandidoze burnoje uzsikretus ziv. Burnos gauruotoji leukoplakija.

Burnos gleivinės pažeidimai, užsikrėtus živ ar sergant aids. Klaipėda. Kas yra aids? Virusas, kuris gali sukelti AIDS yra įvardijamas kaip žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV). Infekuotiems ŽIV ir sergantiems AIDS dažnai pasireiškia ligos burnos gleivinėje. Burnos kandidozė. Burnos kandidozė yra viena iš dažniausių ŽIV infekuotųjų burnos ligų. Grybeliai, patekę į ekologiškai neįprastą aplinką. Kandidozei pasireiškiant lūpų kampuose. Kandidozė gali išplisti visame organizme. Herpes simplex infekcija. Ši infekcija dažnai recidyvuojanti. Neretai liga infekuotiems ŽIV gali turėti savitą išraišką. Diagnozei nustatyti nepakanka vien klinikinio vaizdo. Gauruotoji leukoplakija. Ji gali pasitaikyti ir neužsikrėtusiems ŽIV. Dėl gauruotosios leukoplakijos. Nors teigiama, esą gauruotoji leukoplakija ŽIV nešiotojų gyvybei nekelia pavojaus. Leukoplakija dažniausiai serga vyresni nei 30 metų žmonės. Herpes zoster infekcija. (juostinė pūslelinė). ŽIV infekuotiesiems ji gali būti labiau išplitusi ir pažeisti ne vieną. ŽIV infekuotiesiems, jau turintiems imuniteto stokos požymių. Šia liga vienodai dažnai serga vyrai ir moterys. Literatūra. Pūrienė A. Burnos higienisto veikla teorija ir praktika.

Kandidozė gali išplisti visame organizme. Gydymui skiriama sistemiškai ir vietiškai veikiančių priešgrybelinių preparatų, tačiau liga dažnai recidyvuoja.

Ši infekcija dažnai recidyvuojanti, pasitaiko sergantiems AIDS. Tai pasireiškia kaip lūpų pūsleninė arba herpinis stomatitas. Paprastoji pūsleninė, besitęsianti daugiau kaip 1 mėnesį, yra vienas iš AIDS kriterijų.

Neretai liga infekuotiems ŽIV gali turėti savitą išraišką. Tokiu atveju liga gali pasireikšti skausmingomis, ilgą laiką persistuojančiomis įvairaus dydžio paviršinėmis opomis, kurios lokalizuojasi bet kurioje gleivinės vietoje ir nebūtinai yra apsuptos mažomis herpinei infekcijai būdingomis aftomis.

Diagnozei nustatyti nepakanka vien klinikinio vaizdo. Atliekami kiti tyrimai: citologinis nuogramdų tyrimas, mikrobiologinis virusų kultūros išskyrimas, kartais histologinis tyrimas. Gydoma priešvirusiniais sistemiškai ir vietiškai veikiančiais vaistais.

Ji gali pasitaikyti ir neužsikrėtusiems ŽIV, tačiau dažniausiai yra šios infekcijos požymis. Formuojasi liežuvio kraštų gleivinėje, gali nusitęsti ant liežuvio paviršių. Retai būna kitose gleivinės vietose. Pakitimai neskausmingi, retais atvejais gali pakisti skonio jutimas.

  • MS PowerPoint 3029 KB
  • 2016 m.
  • 29 puslapiai (844 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Burnos gleivinės pažeidimai užsikrėtus živ ar sergant aids
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Burnos gleivinės pažeidimai užsikrėtus živ ar sergant aids. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-gleivines-pazeidimai-uzsikretus-ziv-ar-sergant-aids.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:58
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo