Burnos higiena (2)


Įvadas. Kaip padėti apsaugoti dantukus nuo gedimo. Vaiko mitybos įtaka dantų būklei. Kenksmingi ir naudingi dantims maisto produktai. Racionalus maitinimas. Vaikų burnos higiena. Pirmieji dantukai. Taisyklingas dantų valymas. Vaikų dantų gydymas. Kas kiek laiko reikia vaikams lankytis pas odontologą. Išvados. Literatūra.

Kiekvienas žmogus nori turėti sveikus ir gražius dantis. Vien dantų valymo tam neužtenka. Reikia ugdyti ir sveikos mitybos įpročius. Juk sveikai maitinantis galima išvengti daugelio dantų ligų, taip pat ir ėduonies. Deja, žmonėms trūksta informacijos, kaip maitintis, kad dantys būtų sveiki. Juk ir mamų, besirūpinančių savo vaikų dantukais, pamokymai apsiriboja sakiniu: “nevalgyk saldainių!

“vaikai nuo mažumės turėtų būti ugdomi apie dantų priežiūrą ir dantų ligų profilaktiką iš auklėtojų ir mokytojų. Vaikui paaugus ir pradėjus lankyti darželį, o vėliau – ir mokyklą, jis turėtų gauti pakankamai žinių sveikos mitybos įpročiai, kurių pagrindai turėjo būti padėti jau ankstyvoje vaikystėje (galbūt tai nebuvo padaryta dėl tėvų nežinojimo) tokiu atveju dar labiau reikia, kad vaikas susidarytų sveikos mitybos įgūdžius, kurie leis jam išvengti ėduonies ir kitų dantų ligų

Ir, svarbiausia, informaciją apie sveiką ir racionalią mitybą kaip apie dantų ligų profilaktikos priemonę, turėtų teikti stomatologai, kad žmogus, vieną kartą apsilankęs pas dantų gydytoją dėl ligos, kitą kartą ateitų tik profilaktiškai pasitikrinti, be jokių akivaizdžių ėduonies ar kitos dantų ligos požymių.

Būtų gerai, kad masinio informavimo priemonės (televizijos, radijo, laikraščių ir žurnalų reklamos) ne tik supažindintų su dantų šepetukų ir pastų įvairove, becukrių kramtomųjų gumų teigiama įtaka apsaugant dantis nuo žalingo rūgščių poveikio, bet ir akcentuotų racionalios mitybos svarbą vaikams, mažinant ėduonies atsiradimo tikimybę.Sumažinti dantų ligas padėtų profilaktinės priemonės : sanitarinių, higieninių žinių teikimas, burnos higienos būklės gerinimas, sveika mityba ir taisyklingas dantų valymas šepetėliu ir pasta, fluoro preaparatų naudojimas : kiekvienoje vaikų ugdymo institucijoje turėtų būti rūpinamasi dantų ligų profilaktika. Stomatologijos poliklinikų higienistai ar gydytojai stomatologai gali suteikti išsamią informaciją, padėti išsirinkti profilaktinio taikymo metodus, suteikti metodinės medžiagos auklėtojams ir mokytojams. Pedagogai privalo propaguoti sveiką gyvenseną tarp vaikų ir tėvų. Vaikų darželio medicinos sesuo ir darželių auklėtojos turi praktiškai mokyti vaikus valyti dantis, pratinti skalauti burną pavalgius. Vaikams riekia praktiškai parodyti, paaiškinti ir išmokyti juos kaip taisyklingai valyti dantis šepetėliu ir pasta, tėvams galima parengti atmintines, lapelius, plakatus, paskaityti paskaitą, pasikalbėti per tėvų susirinkimus.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2230 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mazoji
  • Burnos higiena (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Burnos higiena (2). (2012 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-higiena-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 09:55
×