Burnos higiena konspektas (2)


Sterisol ranku dezinfekavimo priemone saugos duomenu lapas. Ranku apruosimo schema.

Personalo rankų higiena. Paskirtis. Apimtis. Naudojami terminai. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Sterisol kosmetikos gaminio notiflkavimo liudijimas. Sterisol dezinfektanto biocido autorizacijos liudijimas. Sterisol dezinfektanto saugos duomenų lapas. Sterisol dezinfektanto naudojimo instrukcija. Rankų apruošimo planai-schemos. Aprašymas. Ranku plovimas. Higieninė ranku antiseptika. Chirurginė ranku antiseptika. PASTABA chirurginė dezinfekcija ne trumpiau kaip 60s. Dokumento pavadinimas Uab „Aridenta“. Paskirtis. Valdymas. Apimtis. Ši tvarka taikoma ir apima visusUab“ARIDENTA“Darbuotojus. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Aprašymas. Asmeninės apsaugos priemonės. Aprašymas. PASTABA draudžiama valyti, dezinfekuoti ir pakartotinai naudoti vienkartinius medicinos prietaisus. Aštrūs medicinos prietaisasi. Dezinfekcijos valomieji tirpalai turi būti vidutinio lygio (veikia, bakterijas, Tbc mikobakterijas, virusus, grybelius), turi antikorozinių priedų. Apimtis. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Medicinos prietaiso identifikavimo kortelė. Apimtis. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Aprašymas. PASTABA transportuojant, laikant medicinos prietaisus iki valymo-dezinfekcijos panaudotų užterštų ir išvalytų prietaisų srautai negali kirstis, negali būti laikomi šalia, negali būti transportuojami vienoje talpoje, vienu vežimėliu. Susiję dokumentai. Jei po 6 mėn. tyrimų rezultatai neigiami, toliau stebėti nebūtina. I Eilės N r. j Pavadinimas. Modelis. Kodas/Inv. { Numeris ! I Pagaminimo data. Instaliavimo data. J Kalibravimo data. Į Perdavimo eksploatuoti i data. Dokumento pavadinimas. Yra. Nėra. Pastabos. Apimtis. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Paskirtis. Apimtis. Atsakomybė. Susiję dokumentai. '. Paskirtis. Valdymas. Apimtis. Atsakomybė. Susiję dokumentai. Krovinio registracijos kortelė. Prietaiso, imituojančio blogiausias sterilizacijos sąlygas* (PCD), testai. Krovinio kontrolė. Paskirtis. Apimtis. Susiję dokumentai. Uab“ARIDENTA“ odontologijos klinikos. Sterilizuotų paketų laikymo terminai. Viename užlydytame popieriniame-plastikiniame maišelyje – 6 mėn. Dviejuose užlydytuose popieriniuose-plastikiniuose maišeliuose. Dvigubame popieriuje (atitinkančiame LST EN ISO 11607 ir LST EN 868 standarto reikalavimus) -4 savaitės. Užlipinamuose popieriaus plastiko maišeliuose ne daugiau kaip 28 dienos.

medžiagas, tinkamas priemones šių medžiagų laikymui. Mokyti personalą, kaip atlikti tinkamą ir savalaikį rankų plovimą ir dezinfekciją.

chirurginė rankų antiseptika - švarių rankų odos įtrynimas prieš operacijas ir kitas invazines medicinines procedūras odos antiseptikais, siekiant sunaikinti laikinuosius odos mikroorganizmus ir sumažinti nuolatinių mikroorganizmų skaičių.

higieninė rankų antiseptika - rankų odos įtrynimas antiseptikais, siekiant sunaikinti laikinuosius mikroorganizmus.

už savalaikį, tinkamą rankų paruošimą plovimą ir antiseptiką odos priežiūrą) operacijoms, procedūroms ir darbams atsakingi patys darbuotojai (gydytojai odontologai ir kt.);

už tinkamą priemonių laikiklių priežiūrą ir epidemiologinio rėžimo palaikymą įmonėje

atsakingas A.Paulikas.

LR SAM ministro įsakymas “ Dėl pranešimo (notifikamo) apie įvertinimo, autorizacijos teikiamus į Lietuvos rinką kosmetikos gaminius tvarkos patvirtinimo”;

Sterisol kosmetikos gaminio notiflkavimo liudijimas

Sterisol dezinfektanto biocido autorizacijos liudijimas

Sterisol dezinfektanto saugos duomenų lapas

Sterisol dezinfektanto naudojimo instrukcija

-praustuvės. Chirurginės rankų antiseptikos vietose praustuvų čiaupai turi būti alkūniniai, automatiniai (jiems nesant po rankų apruošimo procedūros čiaupai užsukami vienkartine servetėle)

-tekantis šiltas ir šaltas vanduo,

-sieniniai alkūniniai Sterisol muilo ir antiseptiko, kremo laikikliai,

-Sterisol muilas be antiseptinių priedų, vienkartinėje pakuotėje su dozavimo sistema, -pramoninės gamybos Sterisol antiseptikas, vienkartinėje pakuotoje su dozavimo

Darbuotojų rankų oda ir nagai turi būti sveiki, natūralūs, papuošalai ir laikrodžiai nuimti. Dirbti su vienkartinėmis pirštinėmis.

Skiriami šie rankų higienos būdai:

Rankų plovimas,

po kontakto su pacientais, kurie gali perduoti užkrečiamas ligas ir/ar yra kolonizuoti hospitalinių infekcijų sukėlėjais (MRSA ir kt),

prieš liečiant sterilizuotus gaminius,

po sąlyčio su infekuotais skalbiniais,

po sąlyčio su medicininėmis atliekomis,

suteršus sekretais, ekskretais, kita.

Higieninė rankų antiseptika atliekama taip:

rankos, jei jos nešvarios nuplaunamos (žr. rankų plovimas),

ant sausų švarių rankų iš Sterisol talpos alkūne, išspausti antiseptiko (vienas paspaudimas, arba pagal poreikį),

antiseptiką paskirstyti ant abiejų rankų plaštakų,

Sterisol antiseptiku trinti rankų odą, oda visą trynimo laiką turi būti drėgna (žr. rankų apruošimo schemą),

rankų higieninė dezinfekcija atliekama 30s., trinti rankas kol oda nudžius,

užsimauti pirštines.

PASTABA. Jei rankos yra vizualiai švarios pirmenybę teikti dezinfekciai, naudojant Sterisol dezinfekcinę priemonę su laktoze (žr. naudojimo instrukciją). Jei rankos užterštos ir nėra galimybės nuplauti, atlikti tik rankų odos antiseptiką.

Chirurginė ranku antiseptika

prieš pirmąją dienos operaciją nagus, panages valyti ir rankas plauti specialiu vienkartiniu šepetėliu ir krapštuku,

rankas sausinti vienkartiniais rankšluosčiais, pradedant nuo pirštų ir sausinti iki alkūnių, laikant sulenktas rankas delnais į veidą. Kiekviena ranka sausinama atskiru rankšluosčiu,

rankšluostis metamas į šiukšlių dėžę.

Sterisol antiseptiku sudrėkinti rankų, riešus, dilbio odą iki alkūnių,

antiseptiku trinti rankų odą.

Odą Sterisol antiseptiku trinti mažiausiai 2 kartus, sekančia tvarka: plaštakos, riešai, dilbai, alkūnės. Dar kartą dilbiai, riešai, plaštakos,

oda visą trynimo laiką turi būti drėgna (žr. rankų apruošimo schemą), paskutinę antiseptiko dozę trinti kol oda išdžius.

užsimauti sterilias pirštines.

Viena pirštinių pora naudojama tik vienam pacientui. Jei paciento priežiūros metu reikia palikti darbo vietą arba liesti aplinkos daiktus, paviršius (kurie neapdengti specialiais vienkartiniais dangalais) darbą tęsti tik užsimovus kitas pirštines. Pradūrus pirštinę nedelsiant jas keisti naujomis. Pirštinės užsimaunamos ant sausų švarių rankų ir mūvimos visada

atliekant invazines procedūras, kai kontaktuojama su krauju, steriliais audiniais

liečiant aplinkos daiktus ir paviršius suteptus krauju ar kita potencialai infekuota biologine medžiaga, ekskretais, epidemiologiškai pavojingais mikroorganizmais

STERILIAS PIRŠTINES būtina mūvėti atliekant aseptines invazines procedūras, operacijas, atlikus chirurginę rankų dezinfekciją..

Nusimovus vizualiai nešvarias pirštines, suterštas krauju ar kita biologine medžiaga, sekretais, ekskretais-- rankas plauti ir atlikti higieninę rankų antiseptiką. Suterštos ir nešvąrios pirštinės šalinamos pagal medicininių atliekų tvarkymo ir šalinimo tvarką ir taisykles.

-Radiacinės saugos centro direktoriaus įsakymas „ Dėl asmeninių apsauginių priemonių naudojimo dirbant su jonizuojančios spinduliuotės šaltiniais taisyklių“ 2003 m. birželio 16 d. Nr. 19

Darbuotojų pirštinės ir kaukės (naudojamos atliekant diagnostines, gydomąsias procedūras) turi būti vienkartinės ir atitikti norminių dokumentų reikalavimus.

Darbo drabužiai(chalatai, kostiumai), kurie naudojami pakartotinai, turi būti iš audinių, tinkamų skalbti skalbinių skalbimo režimais.

Darbo drabužiai skalbiami skalbykloje, turinčioje leidimą-higienos pasą. Pagal įstaigos pasirašytą sutartį.

Dirbant su cheminėmis medžiagomis, darbuotojai privalo dėvėti apsauginius drabužius, nurodytus medžiagos saugos duomenų lape.

Įstaigos darbuotojams, kurių darbas susijęs su cheminių, biologinių, kitų pavojais, draudžiama dirbti be asmeninės apsaugos priemonių ir techninių darbo saugos priemonių.

Atsakingas už aprūpinimą asmuo užtikrina, kad visi įstaigos darbuotojai būtų aprūpinti ir turėtą pakankamai asmeninės apsaugos priemonių, atitinkančiųjų dydį ir poreikius.

Kad darbuotojai būtų supažindinti su visomis asmeninės apsaugos ir techninėmis darbo saugos priemonėmis, kuriomis disponuoja įstaiga/kurias gali reikalauti iš už aprūpinimą atsakingo.asmens. Kad darbuotojai būtų supažindinti su tinkamo priemonių naudojimo, laikymo, priežiūros, perdavimo skalbimui, Šalinimo į atliekas, nurašymo kaip netinkamų taisyklėmis, biologinio pavojaus ženklais ir žymėjimo praktika. Taip pat darbuotojai supažindinami su galimybe kreiptis į už aprūpinimą atsakingą asmenį dėl ypatingų poreikių, susijusių su darbuotojo sveikatos būkle (alerginės reakcijos, odos kontaktinis dermatitas, atsma ir kt.).

  • Microsoft Word 170 KB
  • 2015 m.
  • 104 puslapiai (17040 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liepa
  • Burnos higiena konspektas (2)
    10 - 6 balsai (-ų)
Burnos higiena konspektas (2). (2015 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-higiena-konspektas-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 29 d. 20:10
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo