Burnos higienos instrumentai, jų klasifikacija, pritaikymas


Universali kiurete. Pjautuvelis kruminiams dantims. Tarpdanciu kiurete. Gracey kuretes. Lm kiuretes.

Uždaviniai. Kaip atliekama burnos higiena? Instrumentai ir jų pritaikymas. 1. Ultragarsinis skaleris. Kiuretės. Universalios kiuretės. Universalios kiuretės pritaikymas. Tarpdančių kiuretės. Grandukai (kiuretės). Specifinės Gracey kiuretės, jų pritaikymas. Gracey kiurečių pritaikymas. Pjautuvėliai. Priekinių dantų pjautuvėliai. Universalūs pjautuvėliai. Universalus pjautuvėlis. Jacquette pjautuvėlis. LM pjautuvėlis. Pjautuvėlio pritaikymas. Pjautuvėlio darbinė dalis. Instrumentų parinkimas. LM instrumentų savybės. BMT instrumentų savybės. Išvados. Literatūra.

Išsiaiškinti, kaip ir kokiais instrumentais atliekama profesionali burnos higiena. Susipažinti su burnos higienos atlikimo instrumentais, jų klasifikacija ir pritaikymu. Suformuluoti darbo išvadas.

Įvertinama dantų ir dantenų būklė. Ultragarsiniu skaleriu pašalinami akmenys. Giliau esantys akmenys šalinami kiuretėmis (gramdukais). Iš tarpdančių smulkūs akmenukai šalinami pjautuvėliais. Iš po dantenų akmenys šalinami taip pat kiuretėmis.

Aukšto dažnio virpesių pagalba nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos, išvalomos apnašos po dantenomis.

Kiuretės – pagrindinis, plačiausiai taikomas instumentas profesionaliai burnos higienai. Kiuretės gali turėti vieną ar du darbinius galus, kurie žymimi skaičiais, ir jie yra vienas kito veidrodinis atspindys. Norint nuvalyti danties visus paviršius reikia naudoti abu kiuretės galus. Dažniausiai naudojamos universalios ir specifinės kiuretės, tačiau yra išskiriamos ir tarpdančių kiuretės.

Šios kiuretės pritaikomos po dantenomis prie visų dantų paviršių. Jos gali būti: Kolumbijos, McCall, Goldman – Fox, su prailgintu terminaliniu kakleliu – Langer.

Universali kiuretė pritaikoma pagal rankenėlę: Priekiniams dantims – rankenėlė turi sutapti su išilgine danties ašimi, o darbinė dalis gaubti dantį. Prie krūminių – rankenėlė sudaro 45˚ kampą su okliuzine danties plokštuma, o darbinė dalis pritaikyta pagal danties formą.

Gracey tipo grandukai: Gracey 1-2, Gracey 3-4, Gracey 5-6 (skirti priekinių dantų prieanginiams ir burniniams paviršiams valyti). Terminalinis kaklelis turi būti lygiagretus su išilgine danties ašimi.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 2422 KB
  • 2014 m.
  • 31 puslapis (872 žodžiai)
  • Greta
  • Burnos higienos instrumentai, jų klasifikacija, pritaikymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Burnos higienos instrumentai, jų klasifikacija, pritaikymas. (2014 m. Lapkričio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-higienos-instrumentai-ju-klasifikacija-pritaikymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 17:47
×