Burnos higienos mokymas


Asmens burnos ligų profilaktikos programos sudarymas ir pacientų mokymas. Asmens profilaktikos programa yra bendrojo gydymo plano dalis. Sveikatos mokymo metodai. Pirmoji pamoka – dantų apnašas, jo reikšmė ėduonies ir periodonto ligoms prasidėti ir plisti. Antroji pamoka – higienos nustatymas ir tolesnis mokymas. Trečioji pamoka – papildomų priemonių naudojimo mokymas.

Nustatoma diagnozė ir sudaromas viso gydymo planas bei procedūrų seka. Iš pradžių suteikiama pirmoji pagalba, po to skiriamos profilaktikos procedūros, gydymas ir palaikomasis laikotarpis. Būtina visada paminėti apie burnos higienos detales, atsižvelgiant į amžiaus pokyčius burnoje, įvertinti naujų higienos priemonių būtinumą konkrečiam pacientui, išsiaiškinti bendrą sveikatos būklę, vartojamus vaistus, ir, esant ligoms, pagalvoti, kokią įtaką tai gali turėti dantų ir burnos sveikatai. Žmogus dažnai apie save nepagalvoja, atideda gydymą, ne viską supranta. Reikėtų taktiškai jam priminti, pasirūpinti pacientu ir jo burnos sveikata.

Pacientų mokymas, žinių suteikimas; Asmens ir profesionalios higienos programa; Fluoridų vartojimo programa; Vagelių dengimo silantais programa; Mitybos konsultacijos; Paruošimas gydymui; Ilgalaikė palaikomoji programa po gydymo.

Asmens profilaktikos programa yra bendrojo gydymo plano dalis, ją sudaro profilaktikos procedūros visų gydymo etapų metu:.

Asmens profilaktikos programa neatsiejama nuo bendrojo gydymo plano: tų pačių lankymųsi metu gali būti atliekamas ir gydymas, ir profilaktikos procedūros. Lankymųsi skaičius ir trukmė priklauso nuo paciento burnos ertmės būklės, amžiaus, gebėjimo mokytis. Jei vieno lankymosi metu pateikiama per daug informacijos, pacientas nesugeba jos perprasti. Pateikiant informaciją ir mokant, galima pastebėti paciento pažangą ir nuolat skatinti, o pacientas gali išsiaiškinti, ko nesuprato. Žmonių burnos higienos poreikiai ir motyvacija skiriasi. Sudarant programą, nustatant jos tikslus, pacientas turi taip pat dalyvauti. Pagrindinis uždavinys – apnašų valymas ir jų susidarymo mažinimas.

  • MS PowerPoint 642 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (785 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vlada
  • Burnos higienos mokymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Burnos higienos mokymas. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-higienos-mokymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 08:02
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo