Burnos priežiūra, esant sunkiai būklei


Burnos higiena. Problemos. Blogas burnos kvapas dėl maisto likučių. Slaugos diagnozė. Negalėjimas rūpintis savo burnos higiena dėl sunkios būklės. Slaugos tikslai. Visomis prieinamomis slaugos priemonėmis palaikyti burnos ertmės švarą. Slaugos veiksmai. Burnos higiena atliekama 2 kartus per dieną. Paprašome, kad pacientas pravertų burną arba jei jis to padaryti negali. Nušluostome paciento veidą rankšluosčiu. Tikėtini slaugos rezultatai. Paciento burnos ertmė.


Blogas burnos kvapas dėl maisto likučių, įstrigusių dantų tarpuose,besidauginančios bakterijos, kurios kaupiasi ant liežuvio paviršiaus ir gerklėje bei burnos sausumas. Seilių tekėjimas iš burnos dėl sutrikusio rijimo mechanizmo. Negalėjimas išsižioti dėl veido paralyžiaus. Uždegiminiai procesai burnoje dėl burnos sausumo (nebelieka gynybinės seilių funkcijos, mikroorganizmai dauginasi netrukdomai).

Negalėjimas rūpintis savo burnos higiena dėl sunkios būklės. Negali išsivalyti dantų Negali nusivalyti tekančių seilių Negali prasiskalauti burnos, sudrėkinti gleivinės.

Burnos higiena atliekama 2 kartus per dieną, o jei reikia – ir po kiekvieno maitinimo. Paaiškiname pacientui procedūros tikslą ir eigą. Pasidedame reikiamas priemones ant stalelio prie paciento lovos. Pasodiname pacientą pusiau sėdimoje padėtyje, galva nukreipiama į šoną. 4. Pacientui ant krūtinės patiesiame rankšluostį. Po paciento skruostu padedame inksto formos indelį.

  • Slauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 1808 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (391 žodžiai)
  • Dovilė
  • Burnos priežiūra, esant sunkiai būklei
    10 - 9 balsai (-ų)
Burnos priežiūra, esant sunkiai būklei. (2016 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/burnos-prieziura-esant-sunkiai-buklei.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:15
×