Būsimos veiklos pelningumo prognozė


Savikainos struktūra procentais. Gamybinės kėdės. Bendrasis ir grynasis pelningumas. Kėdžių gamybos savikainos struktūra. Darbuotojo pelningumas. Pelningumo prognozes ir veiklos. Vienetininkas laikininkas. Verslo ekonomikos, pelningumo prognoze,. Planuojamos gaminti produkcijos pelningumo prognoze 2013. Veiklos pelningumo prognozes.

Būsimos veiklos pelningumo prognozė. Įvadas. Planuojamas pagaminti gaminių skaičius. Medžiagų poreikis ir išlaidos produkcijai pagaminti. Vieno darbininko naudingas darbo laikas ir įmonės darbuotojų skaičius. Pagrindinių darbininkų (vienetininkų) darbo užmokestis ir įmokos į socialinį draudimą. Planuojamos pagaminti produkcijos ir vieno gaminio tiesioginės gamybos išlaidos. Pagalbinių darbininkų (laikininkų) darbo užmokestis ir įmokos į socialinį draudimą. Administracijos darbuotojų ir aptarnaujančio personalo darbo užmokestis ir įmokos į socialinį draudimą`. Vieno darbuotojo ir vieno pagrindinio darbininko vidutinis mėnesinis darbo užmokestis. Elektros energijos poreikis ir išlaidos varikliams varyti. Elektros energijos poreikis ir išlaidos patalpoms apšviesti. Ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir amortizacija. Patalpų nuomos išlaidos. Pagalbinių medžiagų išlaidos įrengimų ir patalpų priežiūrai. Netiesioginės gamybos išlaidos. Planuojamos pagaminti produkcijos ir vieno gaminio gamybinė savikaina. Atskirų gaminių gamybinės savikainos struktūra (procentais). Planuojamos parduoti produkcijos gamybinė savikaina. Įmonės veiklos sąnaudos. Vieno gaminio komercinė savikaina. Atskirų gaminių pelningumas. Planuojamos pardavimo pajamos. Įmonės bendrasis ir grynasis pelnas. Bendrasis ir grynasis pardavimo pelningumas. Nenuostolingų pardavimų mąstas. Išvados ir siūlymai. Literatūros sąrašas.

Taigi remiantis turimais duomenimis buvo apskaičiuoti tokie rodikliai. Kad nors ir bus gaminamas panašus skaičius produkcijos, visgi labiau pelningesnis gaminys bus kėdė M (11,84 %) nei kėdė D (10,95 %). Atsižvelgiant į būsimas išlaidas, nors ir kėdės D pelnas yra ne daug didesnis už kėdės M, tačiau ją pagaminti bus beveik dvigubai brangiau (27 lentelė). Iš to galima daryti išvadą, jog jei įmonė norės ateityje plėsti savo veiklą, jai labiau orientuosis reikėtų į kėdės M gamybą, jei nepasikeis jų paklausa ir kaina, o taip pat mažinti apimtį arba pakeisti kėdes D kitu gaminiu.

Kalbant apie bendrąjį pelną, kuris šiuo atveju yra 133 569 Lt, tai tėra tik skaičiavimai, tačiau nors jie ir nerodo galutinio įmonės būsimos veiklos rezultato, visgi galima analizuoti, daryti išvadas bei priimti tam tikrus sprendimus. Juo remiantis, taip pat yra apskaičiuojamas įmonės lūžio taškas, kuris, kai pardavimų suma prilygsta visų parduotų prekių savikainai ir veiklos sanaudoms, šioje įmonėje jis būtų - 299 067 Lt. (30 lentelė).

Remiantis įmonės finsinės būklės rodiklių vertinimo lygiu, bendrasis pelningumas (20,89 %) yra geras, tačiau grynasis pelningumas tėra tik patenkinamas (9,12 %).

Taigi galima daryti tokią išvadą, jog nuo 2007 m. liepos mėnesio savo veiklą pradėsianti UAB „ĄŽUOLYNAS“, veikdama pagal šį gamybos planą, pasieks gerų rezultatų - gaus pelną ir nuostolių nepatirs, dirbdama visu pajėgumu bei nedarydama klaidų.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 71 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (7359 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dowulia
  • Būsimos veiklos pelningumo prognozė
    10 - 3 balsai (-ų)
Būsimos veiklos pelningumo prognozė. (2013 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/busimos-veiklos-pelningumo-prognoze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:17
×