Būsto įsigijimas Kokį banką, kokį finansavimo būdą pasirinkti?


Finansų teorijos projektas. Būsto įsigijimas. Kokį banką, kokį finansavimo būdą pasirinkti? Būsto paskolas teikiantys bankai. Marža. Palūkanų fiksavimas. (Kintamos palūkanos). Fiksuotos palūkanos. Mokėjimų metodai. Linijinis ar anuitetinis mokėjimas? Valstybės subsidijos. Bankas duodamas paskolą atsižvelgia į. Ką rekomenduojame? Literatūra.

Bankai teikiantys būsto paskolas Marža Kintamos palūkanos Fiksuotos palūkanos Mokėjimų metodai. Kokį pasirinkti? Valstybės subsidijos Į ką atsižvelgia bankas Ką rekomenduojame/išvados.

Swedbank, SEB, Nordea, Šiaulių bankas, DNB, DanskeBank, Citadele, Medicinos bankas.

Visų bankų paskolų išdavimo sąlygos labai panašios, todėl reikia labai atidžiai išanalizuoti ne tik palūkanų normas, maržas, bet ir kitus aspektus. Šiuo metu bankai siūlo vidutiniškai pasiskolinti nuo 4,61 % siekiančiomis palūkanomis (6 mėn. kintamosios). O jeigu bankas siūlo 300 000 Lt pasiskolinti už 5 % palūkanas? Per 10 metų laikotarpį prarandame beveik 6 000 Lt.

Fiksuotos palūkanos gali išgelbėti nuo netikėto palūkanų augimo ir sutaupyti nemažą sumą pinigų, tačiau palūkanoms sumažėjus dėl jų fiksavimo gali tekti gailėtis.

Linijinis mokėjimo būdas labiau tinkamas, kai lėšų netrūksta, nereikia būsto remonto, kai šiuo metu turite gerą darbą, o ateityje nežinote, kiek uždirbsite. Pasirenkant anuitetinį metodą, duodama didesnė paskola. Taip pat – paprasčiau planuotis savo išlaidas, kuomet mėnesio įmoka yra fiksuotas dydis.

Ar klientas sugebės mokėti paskolos įmokas kas mėnesį. Ar paskolą ima šeima, ar vienas žmogus. Ar žmogus turi kitų paskolų, ar turėjo anksčiau ir ar laiku jas mokėdavo. Koks turimas pradinis įnašas. Kiekvienam asmeniui, priklausomai nuo jo duomenų, pritaikoma skirtinga marža. Pvz. laiku mokančiam įmokas, bankas linkęs daryti nuolaidas, pasirinkus fiksuotas palūkanas, jos būna šiek tiek padidintos, o kintant palūkanoms, jos priklauso nuo VILIBOR ir LIBOR EUR.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1953 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (683 žodžiai)
  • Iveta
  • Būsto įsigijimas Kokį banką, kokį finansavimo būdą pasirinkti?
    10 - 6 balsai (-ų)
Būsto įsigijimas Kokį banką, kokį finansavimo būdą pasirinkti?. (2014 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/busto-isigijimas-koki-banka-koki-finansavimo-buda-pasirinkti.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:30
×