Būsto nuomos sutartis


Įvadas. I Bendrosios nuostatos. Nuomos sutarties sudarymas ir sudarymo ypatumai. Nuomotojo ir nuomininko teisės ir pareigos. Nuomos sutarties rūšys. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekvienam žmogui gyvenamasis būstas yra gyvybiškai svarbus dalykas, be kurio žmogaus gyvenimas butu sunkiai įsivaizduojamas. Būsto poreikius žmonės tenkina įvairiai. Stato nuosavus gyvenamuosius namus, nuomoja gyvenamąsias patalpas. Būsto nuoma yra labiausiai paplitęs gyvenamosios patalpos poreikio tenkinimo būdas. Asmenys, neturintis nuosavos gyvenamosios vietos, sudaro nuomos sutartį ir gauna naudotis kitiems asmenims priklausančias patalpas.

Temos aktualumas: tema yra aktuali, kadangi su nuomos sutarčių sudarymu yra susiduriama kasdien. Kiekvienam nuomininkui ir nuomotojui, yra svarbu žinoti apie nuomos sutarties sudarymą, nuomotojo ir nuomininko teises ir pareigas, sutarties pabaigą bei sutarties rūšis.

Darbo tikslas-išnagrinėti nuomos sutarties sudarymo bei vykdymo tikslą.

Išanalizuoti nuomos sutarties sudarymą,nuomotojo ir nuomininko teises ir pareigas,paaiškiti, kaip yra reglamentuojama nuomos sutarties pabaiga, trumpai aptarti sutarties rūšys;

Literatūros šaltiniuose ir LR įstatymuose pateiktos informacijos analizė bei apibendrinimas;

Nuomotojas privalo perduoti tuščią, tinkamą gyventi patalpą. Patalpa netinkama, jeigu jos būklė kelia grėsmę nuomininko arba jo šeimos narių sveikatai ir saugumui.

Jeigu nuomininkas, apsigyvenęs valstybės ir savivaldybės gyvenamojoje patalpoje, laikinai išvyksta, jam paliekama teisė naudotis šia patalpa. Ši teisė išlieka, jeigu nuomininkas išvyksta ne ilgiau, kaip 6 mėnesiams ir per išvykimo laiką vykdo prievolę mokėti mokesčius.

I.II. Nuomos sutarties sudarymas ir sudarymo ypatumai

Nusprendus nuomotis bustą, būtina žinoti, kaip yra sudaroma nuomos sutartis, kokie yra jos ypatumai.

Lietuvos Respublikos Civilinis kodeksas apibūdina pagrindinius nuomos sudarymo ypatumus.

I.III. Nuomotojo ir nuomininko teisės bei pareigos

nuomotojas privalo atlikti išnuomoto daikto kapitalinį remontą(CK 6.492str.), jeigu įstatymai arba sutarties šalys nenumato kitaip. Nuomotojas remontą daro savo sąskaita. Kapitalinio remonto metu nuomininkui apribojama nuomos teisė, nes jis negali naudotis išnuomotu daiktu. Todėl CK 6.492straipsnio 4 dalis numato, kad nuomotojas turi įrodyti , jog išnuomoto daikto kapitalinis remontas yra būtinas ir neatidėliotinas. Kad būtu galima apriboti nuomininko teisę naudotis daiktu, šie reikšmingi faktai privalo būti nustatyti abu. Jeigu remontas nėra neatidėliotinas , o tik būtinas ir nuomininkas nesutinka laikinai atsisakyti teisės naudotis daiktu, nuomotojas, norėdamas atlikti kapitalinį remontą, privalo gauti teismo leidimą apriboti šią nuomininko teisę. Visais atvejais, kai nuomininko teisės naudotis daiktu apribojamos, turi būti mažinamas nuomos mokestis arba kitaip kompensuojama. Kapitalinis remontas suteikia teisę nuomininkui nutraukti nuomos sutartį prieš terminą. Nuomininkas, atlikęs kapitalinį remontą, pateikia nuomotojui remonto darbų sąmatą ir sąskaitą, prašo atlyginti remonto išlaidas arba įskaityti patirtas išlaidas į nuomos mokestį;

Nuomininkas turi šias pagrindines teises ir pareigas:

▪ Pastatų, statinių ar įrenginių nuoma;

Vartojimo nuomos sutarties sąvoka numatyta CK 6.504 straipsnio 1 dalyje:

Transporto priemonių nuomos sutartis- išskiriamos dvi transporto priemonių nuomos rūšys: transporto priemonių nuoma teikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugas (CK 6.512-6.521 str.) ir transporto priemonių nuoma neteikiant vairavimo ir techninės priežiūros paslaugų (CK 6.522-6.529 str.).

Pastatų, statinių ar įrenginių nuomos sutarties ypatumai-CK 6.530 straipsnio 1 dalyje pateikiama pastatų, statinių ar įrenginių nuomos samprata, kuri nesiskiria nuo bendros nuomos sutarties sampratos, išskyrus specialų šios nuomos sutarties dalyką. Šios nuomos sutarties dalyko specifiką lemia visų pirma tai, kad sutarties dalykas yra nekilnojamieji daiktai (pastatai, statiniai ar įrenginiai, kurie yra nekilnojamieji daiktai). Antra, sutarties dalykas paprastai yra naudojamas verslo ar profesinės veiklos vykdymo tikslais, t. y. speciali pastato, statinio ar įrenginio naudojimo paskirtis (pvz., gali būti naudojami gamybos, prekybos, administraciniais, pramoniniais ir kt. tikslais).

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (4272 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katažyna
  • Būsto nuomos sutartis
    10 - 5 balsai (-ų)
Būsto nuomos sutartis. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/busto-nuomos-sutartis.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 12:41
×