Būsto paskola


Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Kredito, paskolos samprata ir kreditų politikos suvokimo ypatumai. Grafikas anuitetiniu būdu. Grafikas linijiniu būdu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dėl šios temos aktualumo būtina išanalizuoti būsto paskolų rodiklius keliuose bankuose.

Darbo tikslas – Palyginti išduodamus būsto kreditus ‘‘Danske Bank,, anuitetiniu ir linijiniu būdu.

Darbo objektas – būsto paskola.

Darbo uždaviniai: Apskaičiuoti linijiniu ir anuitetiniu būdu banko paskolos gražinimo grafiką.

Anot V. Buškevičiūtės I. Mačerinskienės (1998) kreditas - tai santykiai tarp kreditoriaus ir besiskolinančiojo, atsiradę dėl paskolintos vertės grįžimo. Kreditą taip pat galima apibrėžti, kaip santykius tarp kreditoriaus ir besiskolinančiojo, kurie atsiranda dėl pasiskolintos vertės grįžimo (Buckiūnienė O., 2005).

Reikšminga dar yra ir tai, kad kreditas neįmanomas be kreditavimo objekto.

Atsižvelgiant į tai, kad darbe pagrindinis dėmesys skiriamas būsto kreditui, ši bankinės paskolos rūšis turi būti apžvelgiama atskirame darbo skyriuje.

Pasak Ramanauskaitės L., Čaplinskienės E. (2003) hipotekinė paskola apibrėžiama kaip paskola, kurios tikslas - finansuoti nekilnojamojo turto įsigijimą, statybą bei remontą arba hipotekinės paskolos refinansavimą (refinansavimas - paskolos grąžinimas turint tikslą paimti kitą hipotekinę paskolą), ir tokios paskolos įkeitimo objektas paprastai būna nekilnojamasis turtas. Siauresne prasme hipoteka suvokiama kaip paskolos apsaugojimas įkeičiant turtą. Tačiau ekonominėje bei teisinėje terminologijoje ši sąvoka vartojama ir platesne prasme.

Visas skolas, atėjus laikui, reikia grąžinti, todėl imant paskolą reikia išsirinkti tinkamiausią paskolos grąžinimo metodą.

Kasmėnesinę kredito grąžinimo įmoką sudaro dvi dalys: grąžinamo kredito dalis bei priskaičiuotos palūkanos.

Bankai siūlo du paskolos grąžinimo metodus: pastovųjį anuitetų metodą arba linijinį metodą:

Negalima pasakyti, kuris metodas yra geresnis, nes kiekvienas jų turi savo minusų ir pliusų. Tai priklauso nuo individualių debitoriaus finansinių galimybių bei poreikių.

Ar esate įsitikinę, kad Jūsų bankas Jums suteikia geriausias paskolos sąlygas? Užsiregistruokite konsultacijai ir sužinokite, ar galite gauti geresnį pasiūlymą.

Paraiškos pildymas ir reikalingų dokumentų pateikimas

Įkeičiamo nekilnojamo turto vertinimo ataskaitos pateikimas

Leidimo (rašto) antrąkart įkeisti nekilnojamąjį turtą gavimas

Įkeičiamo turto draudimo poliso koregavimas (keičiamas naudos gavėjas)

Būsto paskolos priskiriamos vienai iš keturių banko paskolų kategorijų, t.y. nekilnojamojo turto paskoloms. Kitos kategorijos: verslo paskolos, vartojimo paskolos ir užsienio paskolos. Būsto paskola — tai terminuotas banko kreditas, kuris imamas norint įsigyti būstą už tam tikras palūkanas. Palankesnis 2 variantas (3.16% linijinis kintamas), kurį pasirinkę sutaupote: per visą laikotarpį141,03 EUR, per metus 14,10 EUR arba 1,18 EUR per mėnesį.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 53 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (3977 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Būsto paskola
    10 - 8 balsai (-ų)
Būsto paskola. (2015 m. Spalio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/busto-paskola.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 00:46
×