Buteliuko kariesas


Įvadas. Vaiko dantys. Vaikų dantų ligos buteliuko kariesas. Paplitimas. Atsiradimo priežastis. Dantukų burnos higiena. Pirmas apsilankymas pas gydytoją odontologą. Dantų šepetėlis. Dantų pasta. Burnos skalavimo skysčiai. Dantų valymas. Išvados. Literatūra.


Temos aktualumas. Lietuvos vaikų dantų būklė yra labai prasta. Trijų ketvirtadalių mūsų šalies trimečių dantys pažeisti ėduonies, tarp šešiamečių ėduonis paplitęs dar labiau (94 proc.). Taip pat, Lietuvos vaikų burnos sveikatai skiriamas bene mažiausias dėmesys Europos Sąjungoje, o valstybė negali skirti pakankamai lėšų vaikų burnos sveikatos profilaktikai.

Dauguma tėvų menkai išmano apie dantų priežiūrą, dantukus pradeda valyti per vėlai, neskiria pakankamai dėmesio profilaktinei odontologinei priežiūrai, neprižiūri vaikų, kai šie valosi dantis. Tėvų menkas išmanymas apie vaikų dantų higieną, gali sukelti neigiamus padarinius visam likusiam vaiko gyvenimui. Sveiki pieniniai dantukai labai svarbu, kadangi jais vaikas karantys ilgai. Daugiau nei 80 proc. vaikų, valo dantis tik ryte. Kai kurie dvylikamečiai ir vyresni vaikai nustemba išgirdę, kad dantis reikia valyti ir dieną, ir vakare.

Kariesas pažeidžia ką tik išsikalusius, jautrius dantis. Kariesas vystosi vaikams, ilgiau nei metus maitinamiems krūtimi, bei tiems, kurie po pirmojo gimtadienio nebuvo atpratinti nuo buteliuko. Neretai tokie vaikai įpranta užmigti su buteliuku, kuriame yra sultys, arbata ir kiti saldūs gėrimai. Cukrus ir kiti saldikliai sudaro palankias sąlygas daugintis dantų kariesą sukeliančioms bakterijoms.

Darbo tikslas – atskleisti „buteliuko“ karieso ir vaikų higienos ypatumus.

Išanalizuoti mokslinę literatūrą apie vaikų dantis, jų vystymąsi ir dygimą;

išanalizuoti mokslinę literatūrą apie vaikų dantų ligas – buteliuko kariesą;

Dantys tai burnos ertmės organas. Dantys susideda iš kietųjų ir minkštųjų audinių. Dantys yra kaulinė medžiaga, kuri dažnai yra mineralizuota ir savyje turi nemažai neorganinių medžiagų atsargų. Dantys sudaryti iš dentino, danties vainikas padengtas emaliu, kaklelis ir šaknis – plonu cemento sluoksniu. Žandikaulio duobutėse dantis tvirtai laiko jungiamojo audinio skaidulos, vadinamos periodontu, arba periodontiniais raiščiais. Danties viduje yra ertmė – pulpa, kurioje gausu nervinių skaidulų ir kraujagyslių.

Vaiko Šypsena prasideda dar mamos pilvelyje – pieninių dantukų užuomazgos pradeda vystytis šeštąją-septintąją nėštumo savaitę, o nuolatinių dantų užuomazgos atsiranda maždaug septintąjį vaisiaus vystymosi mėnesį.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2014 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Miglė
  • Buteliuko kariesas
    10 - 3 balsai (-ų)
Buteliuko kariesas. (2020 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/buteliuko-kariesas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 12:42
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo