Būties samprata referatas


Įvadas. Filosofija yra vienintelė disciplina, kuri mėgina tikrovę suvokti visumos požiūriu. Renė Dekartas. (1596-1650). R. Dekartas gimė Turenės provincijoje.

Filosofija yra vienintelė disciplina, kuri mėgina tikrovę suvokti visumos požiūriu. Iki filosofinio aiškinimo atsiradimo, žmonės tikrovę aiškino mitų pagalba. Teigiama, jog filosofija, kaip disciplina atsirado senovės Graikijoje bei formavosi senovės Indijoje ir Kinijoje. Asmuo analizuojantis ir apibendrinantis filosofinius reiškinius ir tikrovę yra vadinamas filosofu. Jis tiria būties ir sąmonės, žmogaus žinių ir etikos esmę. Skirtingų laikų filosofai ją aiškina skirtingai, savo darbe aš pateiksiu naujųjų amžių žymiausių filosofų būties sampratos suvokimą. Naujiesiems amžiams priskiriamas Renė Dekartas, nes jo kūryba sutampa su naujųjų laikų kultūros pakilimo pradžia. o tuo tarpu Deividas Humo bene pirmasis iš naujųjų amžių filosofų, kuris ėmė ginčyti mokslo dėsnių tikrumą ir yra laikomas žymiausias empirizmo atstovu.

Tema: R.Dekarto ir D.Humo būties sampratos aiškinimas.

Tikslas: Išanalizuoti R.Dekarto ir D.Humo būties sampratos suvokimą.

Pateikti R.Dekarto būties sampratos suvokimą.

Pateikti D.Humo būties sampratos suvokimą.

Palyginti R.Dekarto ir D.Humo būties sampratos suvokimą.

Mes galime suabejoti net gi matematika. Matematikos “kūrėjai” irgi žmonės, klystantys žmonės. Jų pažinimo dalis įgyta taipogi per jusles, jų nepatikimumu mes jau suabejojome, žmogaus galiomis jo sugalvotom teorijom taip pat galime suabejoti suabejodami pačiu Dievu, gal mes sukurti nuolatos klysti. Suabejodami savimi mes suabejojame visais savo kūriniais.

D. Hiumas sprendinius skirsto į dvi rūšis:

Deividas Hiumas paaiškino Patirties savoka. Paaiškino, jog žmogaus pažinimas turi ribas. Nustatė, kad instinktas geriau nei protas nuspėja tikrovę.

Palyginus šių dviejų žymių filosofų būties sampratos suvokimą, galima teigti jog jie abu apie būtį masto labai panašiai. Pasak R. Dekarto norint ką nors pažinti mes tuo turime suabejoti, tad kaip analizuojame referate, Dekartas visą savo filosofiją pastatė ant abejojančio subjekto. Abejoti - vadinasi mąstyti, o tai reiškia būti, nes abejodamas žmogus atlieka pažinimo procesą ir tobulėja tuo pačiu metu. D. Hiumas buvo įsitikinęs, kad jo uždavinys moksle apie žmogų „pritaikyti empirinius metodus“, t.y. remtis patyrimu ir stebėjimu su saikinga abejone, kuri riboja žmogaus pažinimo galimybes, Hiumo mano, jog būtis yra būvimo pagrindas, tad būtis turėtų sudaryti mūsų turinį ir mus patenkinti.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2824 žodžiai)
  • Vitalija
  • Būties samprata referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Būties samprata referatas. (2016 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/buties-samprata-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 23:54
×