Bwendravimo kultūra esė


Bwendravimo kultūra esė.


Žmogus per savo gyvenimą patiria įvairiausių gyvenimiškų situacijų. Net ir nenorint jos gali susiklostyti visai ne taip kaip norėtųsi. Gyvenimiškos situacijos svarbesnės už visas patirtis, nes dažnai gali daug ką pakeisti ir įnešti ką nors labai svarbaus ir naudingo. Kartais iš gyvenimiškų situacijų pasimokome, kartais jos gali būti ir kaip skaudžios gyvenimo pamokos.

Štai tokia iš pirmo žvilgsnio paprasta gyvenimiška situacija. Kiekviena savivaldybė turi savo seniūnijas, kurioms atstovauja seniūnas. Jam dažnai tenka aiškintis ne tik su jam pavaldžia seniūnija susijusius reikalus, bet ir spręsti gyventojų problemas. Atėjusi keturiolikmetė pasiskundė, kad mama dažnai girtauja, ją muša, nesirūpina namais. Seniūnas ją išbarė. Pasakė, kad anksčiau mokykloje visi būdavo drausmingi, pavyzdingi, niekam apie savo tėvus nesiskųsdavo. Išėjusi iš jo kabineto, mergaitė graudžiai verkė. Ji atėjo prašyti pagalbos, o vietoj to buvo išbarta lyg pati būtų buvusi kalta. Šiuo atveju vyksta tarpasmeninis konfliktas tarp dviejų žmonių ir vidinis konfliktas vieno ir to paties žmogaus. Kai mergaitė ateina prašyti pagalbos ji jaučia diskomfortą. Paskui seniūno kabinete įvyksta incidentas. Po incidento – nesutarimas, nesusikalbėjimas tarp dviejų žmonių. Pakyla įtampa, o išėjus mergaitei iš kabineto įvyksta krizė, kai ji nebesusivaldo, pratrūksta ir ima verkti.

Seniūno bendravimo su mergaite stilius formalus. Situacija, kuri pagrįsta išankstine nuostata. Vadovaujantis, vyresnis, svarbus žmogus turi visada auklėti jaunąją kartą. Vyresni visada teisūs, o šiuolaikinis jaunimas negali prieštarauti vyresniajai kartai. Situacija remiasi ne tik nuostata, bet ir stereotipais. Stereotipas – tai standartinis elgesys, kuris gali ir padėti ir trukdyti bendrauti. Čia yra neigiamas stereotipas. Stereotipais dar vadinamos schemos, nusakančios požymius, priskiriamus kokiai nors asmenų kategorijai. Tai gali būti įsitikinimai, vertybės, tipiški elgesio motyvai. Todėl veikiant stereotipui manoma, kad mama čia nekalta, o kalta pati mergaitė, nes ji jauna, galbūt išdykusi, galbūt nesutaria su mama ir pan. Išankstinė nuomonė lemia suvokimo klaidas.

  • Lietuvių kalba Esė
  • Microsoft Word 11 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1600 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Bwendravimo kultūra esė
    10 - 3 balsai (-ų)
Bwendravimo kultūra esė. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bwendravimo-kultura-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 12:30
×